eposta yazdır zoom+ zoom-

Şemdin Sakık internette

Şemdin Sakık internette

Şemdin Sakık'a internet sitesi açıldı. Ayrıca bilgisayar verildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 12-11-2007 07:36 - Güncelleme: 23-10-2015 19:42
Ömür boyu hapis cezasıyla cezaevinde yatan Şemdin Sakık'ın dizüstü bilgisayar kullandığı ve adlı internet sitesi kurduğu ortaya çıktı..

Sabah'tan tutkun Akbaş'ın haberine göre PKK'nın bir dönem 2 numaralı ismi Şemdin Sakık'a, Diyarbakır E Tipi Cezaevi'nde bilgisayar verildiği ortaya çıktı.

Dizüstü bilgisiyar izninin ise Adalet Bakanlığı tarafından PKK terör örgütünün iç yüzünü ortaya çıkaracak kitaplar yazması için bir yıl önce verildiği anlaşıldı. Kendisine internet sitesi de kuran Sakık, burada Abdullah Öcalan ve kardeşi Sırrı Sakık'a yazdığı mektuplarla, fotoğraflarına yer veriyor. Sakık, 1984'te Bingöl'de şehit edilen 33 erin ölümünden de sorumlu tutulmuştu.

MÜDÜRÜN HABERİ YOK

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcı Vekili ve aynı zamanda Ceza ve İnfaz Kurumu'ndan sorumlu Savcı Eyüp Mutlu, Sakık'a terör örgütünün iç yüzünü ortaya çıkaracak kitaplar yazması için Adalet Bakanlığı tarafından özel izinle bilgisayar kullanma hakkı tanındığını açıkladı. Ancak Sakık'ın tutuklu bulunduğu Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi ikinci müdürü Yaşar Doğu Yıldırım ise bundan haberi olmadığını söyledi.
PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro