BIST 1.461
DOLAR 8,26
EURO 10,05
ALTIN 488,07
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Zonguldak Valisi Bektaş sert çıktı söyleyen herkesin ölümlerde vebali var

Demirören Haber Ajansı

ZONGULDAK Valisi Erdoğan Bektaş, kaçak ocaklarda yaşanan ölümlerin işsizlik nedeniyle olduğunu söyleyen herkesin bu ölümlerde vebalinin olduğunu söyledi.

Abone ol

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında gazetecilerle Öğretmenevi'nde buluştu.

10 Ocak'ta program yoğunluğu nedeniyle etkinliği bugüne aldıklarını söyleyen Vali Bektaş, tüm gazetecilere başarılı yıllar diledi. Kentin sorunları hakkında açıklamalarda bulunan Vali Bektaş, ardından kaçak ocaklar hakkında konuştu.

Vali Bektaş, kaçak ocaklardaki ölümlerin normalleştirilmemesi gerektiğini söyledi. İnsanları işsizlik nedeniyle kaçak ocaklara girmediğini ifade eden Vali Bektaş, kömürün kent için önemli olduğunu ve çıkarılması için Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ile özel sektörün emek verdiğini belirterek, şöyle dedi:

"‘İnsanlar ne yapsın işsiz kaçak ocaklarda çalışıyor’ diyen herkes o ölümlerde vebali var. O ölümleri meşrulaştırıyorsunuz, yumuşatıyorsunuz. Kaçak ocaklarda ölen her çocuğun, gencin ölümünde bu sözü söyleyen herkesin vebali var. Kimse kusura bakmasın. Ben dahil herkesin. Kim kaçak ocaklardaki ölümü normalleştiriyorsa, yumuşatıyorsa onun o ölümde vebali var. Net açık söylüyorum arkadaşlar. Böyle bir şey yok. İşsiz dedik, ölmek zorunda değil. Kurallar neyse uzmanlar konuşacak biz yapacağız" diye konuştu.

'BUNU NORMALLEŞTİRMEYECEĞİZ'

Kentte son olarak 25 Aralık'ta kaçak ocakta ölen 2 işçiyi hatırlatan Vali Bektaş, "Kentte iki genç ölmüş 2 yaşındaki bebeğinin resimleri gazetede çıkıyor kimsenin umrunda değil. Herkes bunu kanıksamış alışmış. O çocuk nasıl büyüyecek, o kadın çocukla ne yapacak, nasıl bir hayat yaşayacak kimsenin umurunda değil. Böyle bir şey olur mu Allah aşkına. Bu ölüm ucuzlamış böyle bir şey olabilir mi? Kaçak ocaklarda çalışmanın hiç yumuşak bir tarafı yok. Bunu normalleştirmeyeceğiz, bu anormal bir durum" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Hac fiyatları tablosu 2020 Diyanet otel konaklama kaç para?
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı 2020'nin ilk yenilikçi icraatı
Mor Yakup Manastırı rahibi Sefer Bileçen PKK'lı saklamaktan gözaltında
Yok böyle vefasızlık yok! Vefat eden danışman Taner Coşkun CHP'yi karıştırdı
Balkonda mangal yapacaktı biri ağır üç kişinin yaralanmasına sebep oldu
2020 yılı ek ders ücreti ne kadar oldu?
Trabzonspor'dan Ali Koç'un sözlerine sert yanıt
Al Arabiya'nın iddiası! Türkiye'nin Libya'ya asker göndermesini engelleyen madde var
Tarihi voleybol maçına anlatımıyla damga vuran spiker Başak Koç konuştu
Zidane varsa kupa da var!
Yorumlar 1 yorum