BIST 10.471
DOLAR 32,80
EURO 35,09
ALTIN 2.452,60
HABER /  SAĞLIK

Yüz çevresinde çıkan sivilcelere dikkat!

Yüz çevresinde çıkan sivilceler hastalıkları işaret ediyor. Burundaki belirti kalbi, T-bölgesi ise karaciğer sorunlarını gösteriyor. Ciltte çıkan sivilceler özellikle yüz bölgesindekiler hastalık habercisi olabiliyor. İşte sivilce yerleri ve habercisi oldukları alanlar.

Abone ol

Yüz çevresinde çıkan sivilceler hastalıkları işaret ediyor. Burundaki belirti kalbi, T-bölgesi ise karaciğer sorunlarını gösteriyor… Ciltte çıkan sivilceler özellikle yüz bölgesindekiler hastalık habercisi olabiliyor. Ayrıca, çıktıkları yerler hangi organda sorun olduğunun işaretini veriyor. İşte sivilce yerleri ve habercisi oldukları alanlar:

BURUN: Kalp ile bağlantılıdır. Yüksek tansiyon habercisi olabilir. Enerji içecekleri ve tuzdan uzak durmalı. Meyve ve sebze tüketimine dikkat edilmeli.

ÇENE: Bağırsak ile alakalıdır. Sütlü ve yağlı gıdalardan uzak durulmalıdır.

ÜST YANAK: Akciğer ile ilgilidir. Temiz hava almaya ihtiyaç vardır. Cep telefonun ekranı ve yastık temizliğine dikkat etmek gerekiyor.

ALT YANAK: Ağız ve dişlerle ilgilidir. Düzenli olarak dişleri fırçalamak gerekiyor. Şekerli içecek ve yiyecekten uzak durulmalı.

T-bölgesi: Karaciğeri işaret eder. Beslenmeye dikkat edilmelidir.

ALIN: Zayıf sindirim ve susuzluk anlamına gelir. Bol su içilmeli. Gazlı içecekler ve kafeinden uzak durulmalı.

GÖZ ÇEVRESİ VE KULAKLAR: Böbreklerle alakalıdır. Su içilmeli, tuzdan kaçınılmalı