BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  GÜNCEL

Kara Kuvvetleri'nin 2 numarasıydı! İhsan Uyar'ın FETÖ ifadesi

Günün en flaş FETÖ davası Akıncı Üssün'deki eylemlere ilişkindi. Davada dönemin Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı olan emekli Orgeneral İhsan Uyar müşteki olarak yer aldı ve flaş bir ifade verdi. Orgeneral Uyar "Kara Havacılığın içerisindekilerin hain olacağını hiç düşünmedim" demiş.

Abone ol

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Kara Havacılık Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 152'si asker, 3'ü sivil 155 sanığın yargılanmasına dün devam edildi. Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumlarındaki salonda görülen duruşmaya, sanıklar, müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Müştekilerin beyanlarının alınmasıyla devam edilen duruşmada, dönemin Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı olan emekli Orgeneral İhsan Uyar'ın beyanları alındı. Orgeneral Uyar Genelkurmay'da etkisiz hale getirilerek Akıncı Üssü'ne götürülmüştü. Sonrasında TSK'dan istifa eden İhsan Uyar bugün Akıncı üssü davasına şikayetçi olarak müdahil olarak katıldı.

SANIK ALBAY SORDU: "HİÇ ŞÜPHELENMEDİNİZ Mİ?"

Sanık eski albay Uğur Kapan müşteki Uyar'a, "Denetlemeye geldiğiniz anda helikopterlerin hangar dışında olmasından şüphelenmediniz mi?" sorusunu yöneltti. Uyar, "Kara Havacılık'a ait 50-60 tane sürekli dışarıda görevde olan Kara Havacılık unsuru var. Siz diyorsunuz ki bunlardan 3 tanesini fark etmediniz mi?" cevabını verdi.

Malatya'dan kalkan 3 helikopterin Ankara'ya gelmesinden bilgisi olup olmadığının sorulması üzerine Uyar, bu konuda kendisine bilgi verilmediğini dile getirdi. Dönemin Kara Havacılık Hava Ulaştırma Grup Komutanı olan sanık Oğuz Yalçın da müşteki Uyar'a, 15 Temmuz akşamı Kara Havacılık Komutanlığına geliş sebebini sordu. Uyar, "Aldığım emir gereği savcıyı ve merkez komutanını götürmek için geldim" dedi.

Sanık Okan Kocakurt'un, 2 helikopterin MİT'e yasak uçuş yapacağına ilişkin ihbardan darbe girişimi olabileceğine yönelik bir değerlendirme yapıp yapmadığını sorması üzerine Uyar, bunun duyumun asılsız olduğunun değerlendirildiğini belirtti.

"BU KADAR HAİN OLACAĞINI DÜŞÜNMEMİŞTİM"

Söz konusu 2 helikopterin MİT'e yönelik olası faaliyetlerinin engellenmesine, burada bulunan pilotların birlikten gönderilmesine ya da etkisiz hale getirilmesine yönelik bir önlem alıp almadığının sorulması üzerine müşteki Uyar, "Kara Havacılığın içerisindekilerin hain olacağını hiç düşünmedim" diye konuştu.

İhsan Uyar kimdir TSK'dan neden istifa etti?

Genelkurmay'daki en kötü görüntü! Komutanlar yerlerde vurulma anı da varGenelkurmay'daki en kötü görüntü! Komutanlar yerlerde vurulma anı da varGenelkurmay'daki en kötü görüntü! Komutanlar yerlerde vurulma anı da varGenelkurmay'daki en kötü görüntü! Komutanlar yerlerde vurulma anı da varHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
IKBY'den PKK operasyonu açıklaması
İşlediği cinayeti anlatırken gülünce salon karıştı
Zehirlenen Rus ajanı olayı AB Zirvesi'ne taşınıyor
Teröristler yolu kapattı: Saniye saniye kaydedildi!
11 yaşındaki akrabasını cinsel ilişkiye zorladı!
Doya Doya Moda Ceren Keskin kimdir yaşı kaç yarışma için 8 kilo aldı
Yorumlar 1 yorum