HABER /  GÜNCEL

Yurt dışı 'mühürsüz oylar' da kabul edildi

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) mühürsüz oylarla ilgili kararı sonrası iptal edilen yurt dışı mühürsüz oylar da kabul edildi.

Yurt Dışı Seçim Kurulunca, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) verdiği "mühürsüz oy" kararı kapsamında söz konusu oylar geçerli sayıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Hollanda'da CHP'li bir sandık müşahidi, sandık kurulu mührü bulunmayan 150 zarftaki oyların sandık kurulunca geçerli sayıldığını belirterek, karara itiraz etti.

Yurt Dışı Seçim Kurulu ise YSK'nin, "Yüksek Seçim Kurulu tarafından gönderildiğinde şüphe bulunmayan hallerde sandık kurullarının hata veya ihmali sonucu mühürlenmeyen oy zarfı ve pusulası ile kullandırılan oyların geçerli kabul edilmesine" yönelik kararı çerçevesinde itirazı reddetti.

Danimarka'da yapılan başka bir itirazda ise AK Parti müşahidi, zarflarda 3 mühür yerine 2 mühür bulunduğu gerekçesiyle geçersiz sayılan 180 oyun geçerli sayılmasını talep etti.

Yurt Dışı Seçim Kurulu da YSK'nin aynı kararı kapsamında söz konusu zarfların açılarak oyların sayım ve dökümünün yapılmasını kararlaştırdı.

ÖNCEKİ HABERLER
AK Parti'de MYK ve MKYK toplanıyor!
Şehit polis Demir'in baba ocağında yas var
İsrail Türk domatesine muhtaç kaldı
Ağrı'daki hain terör saldırısından acı haber geldi
YSK'dan kritik mühürsüz zarf kararı
Yaşlılık aylığı hangi durumlarda kesilir yeni şartlar
Yorumlar 3 yorum