BIST 1.409
DOLAR 8,03
EURO 9,63
ALTIN 451,87
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

YÖKDİL sınav sonuc puanı geçerlilik alanları neler?

YÖKDİL sınav sonuçları açıklandı. 17 Mayıs'ta sınava giren binlerce öğrenci YÖKDİL sonuçlarını TC şifresi ile sistemden sorguladı. Peki YÖKDİL sınav sonuçları hangi alanlarda geçerli olacak ve baraj puanı 2018 yılında kaç olacak?

Abone ol

YÖKDİL giriş sayfasında sınav sonuçları açıklandı. 17 Mayıs'ta yapılan YÖKDİL sınav sonuçlarını adaylar TC numaraları ve aday şifreleri ile sorgulayacaklar. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan YÖKDİL sınav sonuçlarında baraj puanı kaç ve YÖKDİL puanı hangi alanlarda geçiyor? İşte merak edilenler...

YÖKDİL BARAJ PUANI KAÇ: İlgili mevzuat ile ilgili düzenlemelerimizde olduğu ve YDS sınavında uygulandığı gibi, doktora başvuru sürecinden en az 55, doçentlik başvuru sürecinde de en az 65 olması gerekecektir.

YÖKDİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

YÖKDİL HANGİ ALANLARDA GEÇİYOR: Alana özgü ilk akademik dil sınavı olan YÖKDİL, mevcut Yabancı Dil Sınavı’nın (YDS) yanında, adayın alanındaki (fen, sosyal ve sağlık) İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça yeterliliğini belirlemeye yönelik “akademik yabancı dil sınavı” niteliği taşıyor.

YÖK tarafından yürütülen YÖKDİL Sınavı, Anadolu ve Ankara üniversiteleri iş birliğiyle hayata geçirildi. Sınav soruları Ankara Üniversitesince hazırlanırken, sınavın organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından yapıldı.

Sınava, yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar başta olmak üzere yabancı dil bilgisi seviyesini ölçmek isteyenler, üniversitelerce kendilerinden dil yeterlilik puanı istenen öğrenciler ve diğer adaylar da katılabiliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Hüma Hatun kimdir Fatih Sultan Mehmed'in annesi müslüman mı?
Cennet'in Gözyaşları 28. bölüm fragmanı son bölüm nefes kesti
Yunanistan'ın İHA korkusu! Bizi Ege'de bitirecekler
Gülen'in köpeğiyim diyordu bakın ne ceza istendi!
FETÖ yalanıyla dolandırılmaktan son anda kızı kurtardı
Ufka yolculuk sınav yoruları-sınav nadıl dı zor mu?
Çocuklar Duymasın 36. bölüm fragmanı nefesler tutulacak
Kaçak elektrik kullananlar yandı! Tam 40 milyon...
Savaş uçakları PKK kamplarını vurdu! 12 hedef imha edildi...
AÖF sınav yeri bilgisi vize sınav giriş belgesi alma-2018
Yorumlar 1 yorum