BIST 3.282
DOLAR 18,41
EURO 17,84
ALTIN 973,15
HABER /  GÜNCEL

YKS sınav giriş belgesi çıktısı alma ekranı-ÖSYM giriş

YKS sınav giriş belgesi alma ekranı ne zaman erişime açılacak, ÖSYM 2018 YKS sınav giriş yerlerini ne zaman açıklayacak sorusu binlerce lise son sınıf öğrencisinin gündeminde. Bu sene üniversiteye giriş sınavı olan YKS 30 Haziran'da yapılacak. YKS sınav giriş bilgilerinin ise sınavdan 10 gün önce açıklanması bekleniyor.

Abone ol

YKS sınav yerleri ve YKS sınav giriş belgeleri 2018 ne zaman açıklanacak sorusu binlerce lise son sınıf öğrencisinin gündeminde. ÖSYM 2018 iş takvimine göre YKS sınavı bu sene 30 Haziran'da yapılacak buna göre YKS sınav giriş yerlerinin sınavdan en geç 10 gün önce ÖSYM resmi sitesinde öğrencilerin erişimine açılması bekleniyor. YKS sınav giriş belgesi alma sayfası ise haberimizde olacak. 

Peki, YKS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı konu hakkında detaylı bilgiler

YKS SINAVA GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYIMLANACAK: YKS sınava giriş belgesi sınava günler kala çıktı alınabilecek. Adaylar, Sınava Giriş Belgelerini, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav tarihinin 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebilecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı yer alacak. Sınav giriş belgelerinin bu bilgiler doğrultusunda 20 Haziran tarihi itibariyle yayımlanması beklenmektedir.

Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır.

Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır. Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Adaylar, sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacaklardır.

SINAVA GİRECEKLER AMAN DİKKAT: Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar, internetten yenisini edinebileceklerdir. Başvuru bilgilerini sisteme kaydeden ancak, sınav ücretini yatırmayan adaylar için Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecektir.

Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri, sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmaları sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

SINAVDA BUNLAR YASAK: Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adayların sınav binalarına;

Çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş ve diğer takılarla, anahtar, anahtarlık, metal para gibi metal içerikli eşyalarla (basit başörtü iğnesi ve ince metal tokalı kemer hariç); her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlarla,
Cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla,
Her türlü kesici ve delici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla,
Kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete, vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlarla,
Su hariç içecek, yiyecek vb. gıda/tüketim maddeleriyle,
İlaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçlarla gelmeleri kesinlikle yasaktır

ÖNCEKİ HABERLER
Başbakan'dan Muharrem İnce'nin sözlerine cevap
Başbakan'dan Muharrem İnce'nin sözlerine cevap
3600 ek gösterge ile polis maaşı ve ikramiyede artış olacak mı?
3600 ek gösterge ile polis maaşı ve ikramiyede artış olacak mı?
Saldırı hazırlığındaki teröristlere büyük şok!
Saldırı hazırlığındaki teröristlere büyük şok!
Kütahya hava durumu meteoroloji saatlik tahmin
Kütahya hava durumu meteoroloji saatlik tahmin
AUZEF sınavı yorumları İstanbul Üniversitesi final sınav soru cevapları nasıldı
AUZEF sınavı yorumları İstanbul Üniversitesi final sınav soru cevapları nasıldı
Sinan Oğan'dan bomba iddia! Seçimlerden önce...
Sinan Oğan'dan bomba iddia! Seçimlerden önce...
Düzce hava durumu meteoroloji saatlik tahmin
Düzce hava durumu meteoroloji saatlik tahmin
Bolu hava durumu meteoroloji saatlik tahmin
Bolu hava durumu meteoroloji saatlik tahmin
Perinçek'ten HDP'lileri kızdıracak bir açıklama daha
Perinçek'ten HDP'lileri kızdıracak bir açıklama daha
Sakarya hava durumu meteoroloji saatlik tahmin
Sakarya hava durumu meteoroloji saatlik tahmin