HABER /  GÜNCEL

Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney'den Diyarbakır'daki annelere destek

HDP Diyarbakır İl binası önünde eylem yapan annelere her kesimden destek geliyor. Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney annelere destek verdi.

Abone ol

Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney, Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'a yaptığı açıklamalarda HDP binası önünde eylem yapan annelere destek verdiğini belirtti ve "Tüm kalbimle o annelerin yanındayım. Anneler, çocuklarına kavuşmalı" ifadelerini kullandı.

Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'a konuşan Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney, çocuklarının PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP binası önünde eylem yapan anneleri desteklediğini açıkladı. 

Bunun çözümü için de herkes çaba sarf etmeli

Güney, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Kalçık'a şunları söyledi:Bir anne olarak yüreğim yandı ve yanıyor. Tüm kalbimle o annelerin yanındayım. Anneler, çocuklarına kavuşmalı. Dağa gitmeyi önlemek için artık bir çözüm üretilmeli. Bu yara derinde ve bu yarayı iyileştirmek gerekiyor. Her iki taraf için de yıllardır devam eden bir yara bu. Bunun çözümü için de herkes çaba sarf etmeli. Yoksa bu yara daha da derinleşir. Yılmaz, yıllar önce bu yarayı sinemasına taşıdı.

Yılmaz unutulacak mı diye de hiç korkmuyorum

Güney ayrıca, eşinin filmlerinin Türkiye'de de gösterime girebilmesi için imza kampanyası başlatmayı düşündüğünü söyledi ve "Onun mirasını sonuna kadar yaşatmak istiyorum. Bunun için de kitap, film ve müze projem var. Daha güzel bir Türkiye için hayatı boyunca mücadele etmiş Yılmaz Güney'in bu mirasına devletin de destek vermesini istiyorum. Şunu da belirtmek isterim; Yılmaz unutulacak mı diye de hiç korkmuyorum çünkü o ve eserlerinin değeri her gün biraz daha anlaşılıyor" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Adana merkezli 13 ilde FETÖ operasyonu
TEM Otoyolu’nda oksijen yüklü tanker devrildi: 1 yaralı
İzmir'de yolcu otobüsü yandı
Gaziosmanpaşa'da yanan çadırda erkek cesedi bulundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Batman'da yataktan demir çubuk söküp babasını öldürdü
Yorumlar 1 yorum