HABER /  SEÇİM

Yılmaz Büyükerşen'den kritik açıklama!

Seçim sonuçlarının iddialı isimlerinden CHP Eskişehir adayı Yılmaz Büykerşen 6 büyük mahallede ve adliyede elektriklerin kesik olduğunu söyledi.

CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yılmaz Büyükerşen, kent merkezinde 6 büyük mahallede ve adliyede elektriklerin kesik olduğunu söyledi.

Yılmaz Büyükerşen, yaptığı açıklamada “Sandıkların yüzde 15’i açıldı. Bu sonuçlara göre bizim oyumuz yüzde 52,07, Ak Parti’nin adayı ise yüzde 35 oy almış görünüyor. Çok sayıda sandığın bulunduğu 9 büyük mahallede ve adliyede elektrikler yok. Elektrik dağıtım şirket cevap vermiyor.

SON SEÇİM SONUÇLARI - SEÇİM 2014

Tutanaklar tutulup imza altına alınamıyor. Gültepe'de bulunan Salih Zeki Lisesi'nde bir kişi, oy pusulası dolu çuvalı kaçırmaya çalışırken yakalandı. Bu kişi bir odada tutuluyor, avukatlar gerekli işlemleri yapıyor. Halk ayakta, herkes balkonlarda, tencere tava çalıyor” dedi.

Eskişehir’de toplam seçmen sayısı 602.341. İl genelinde oy kullanılan sandık sayısı ise 2.236.

OYLAR FENER IŞIĞINDA SAYILDI

Bu arada GAZİANTEP’te, oy kullanma işlemlerinin tamamlanmasının ardından, şiddetli fırtına yüzünden tellerin kopması nedeniyle elektrik kesintisi yaşanan bazı okullarda, oy sayımı ışıldak ve el feneri ışığında yapıldı.

Gaziantep’te 07.00’de başlayan oy kullanma işlemi saat 16.00’da sona erdi. Oy kullanma işleminden sonra sayımına başlayan görevliler havanını kararmasıyla birlikte elektrik olmaması nedeniyle zor anlar yaşadı. Görevliler sıraların üzerine koydukları el fenerleri, ışıldak ve lüks gibi aletlerin ışığından yararlanarak oyları saymaya çalıştı. Kentin birçok noktasında elektriklerin kesik olmasından dolayı oy sayım işleminde gecikme yaşandığı bildirildi.

Yorumlar