BIST 5.389
DOLAR 22,77
EURO 24,46
ALTIN 1.432,11
HABER /  SPOR

Yıldırımdan taraftara çağrı

Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü'nün aylık resmi dergisinin mart sayısındaki yazısında taraftara seslendi.

Abone ol

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, taraftarların kötü günde de takımın yanında olması gerektiğini belirterek, ''(Hep destek, tam destek) felsefesinin hayata geçirileceği günler takımımızın sadece iyi değil, kötü günlerinde de olmalıdır. Fenerbahçe taraftarına yakışan da budur'' dedi.

Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü'nün aylık resmi dergisinin mart sayısındaki yazısında, futbol takımını gerek Kadıköy'de gerekse deplasmanda izleyecek taraftarların, her maça ''Şampiyon takımın maçlarını seyretmeye gidiyorum'' diye gelmeleri gerektiğini kaydetti. İstemedikleri sonuçlar aldığında, maçların ardından Fenerbahçe taraftarının desteğinin devam etmesi gerektiğini vurgulayan Aziz Yıldırım, şöyle devam etti:

''Deplasman dönüşlerinde ve kendi evimizde, sporcumuza olumsuz tezahüratları ortadan kaldırmak zorundayız. Dış mihraklar tarafından organize edilen ve basının bir kısmıyla işbirlikçi olan kişilerin, havalimanı ve diğer yerlerdeki oyuncularımızın kişiliklerine yönelik tepkiler göstermesi anlaşılır gibi değildir. 'Hep destek, tam destek' felsefesinin hayata geçirileceği günler takımımızın sadece iyi değil, kötü günlerinde de olmalıdır. Fenerbahçe taraftarına yakışan da budur.''

''FENERBAHÇEMİZ SEZONU ŞAMPİYON OLARAK KAPATACAKTIR''
UEFA Kupası'da AZ Alkmaar ve ardından Antalyaspor maçlarında alınan kötü sonuçları her Fenerbahçeli gibi kendisinin de unutamayacağını anlatan Yıldırım, ''Ancak, Fenerbahçemiz sezonu yine lider olarak, yani şampiyon olarak kapatacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın'' dedi. Aziz Yıldırım, Avrupa kupalarındaki maçlarda tüm rakipleriyle kora kor mücadele edilmesine rağmen, sadece şansızlığın yaşandığı sonuçlar alındığını ifade ederek, şunları kaydetti:

''Fenerbahçe Futbol Takımı için her yıl başarı biraz daha katlanarak büyüyecektir. Bu düşüncemi hala sürdürüyorum. Puan kayıpları, göze hoş gelmeyen oyun biçimi veya takımımızın performansını yükseltmek için gerekli her şey idari kadromuzun gündemindedir ve acil çözüm kaydı ile hayata geçirilecektir. Çabuk toparlanma ve bıraktığımız yerden devam edebilme adına herkes üzerine düşen görevi süratle yerine getirecektir.

Yönetim Kurulu olarak, Fenerbahçe Kulübü'nün kendi kendine yeten ekonomisi ile camiamıza ve Türk sporuna hizmet etmekten her zaman gurur duyduğumuzu söylemek istiyorum. Çünkü kulübümüz sadece futbol takımından ibaret değildir. Diğer şubelerimizden milli takımlara gönderdiğimiz bir çok sporcumuz göğsümüzü kabartmaya devam ediyorlar. Ancak, benim ve yönetim kurulundaki diğer arkadaşlarımın takımımızın 100. yılında hepimize ve camiamıza şampiyonluk yaşatacağına olan inancımızın tam olduğunu buradan bir kez daha hepinize hatırlatmak istiyorum.

Kulübümüzün 100. yaşından günler eksiltmeye başladığımız bu yıl daha bir çok etkinlikle taraftarımızın karşısında olacağız. Bugüne kadar bu konuda yaptığım çağrıya kulak vererek destek veren tüm taraftarlarımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.'' Aziz Yıldırım, yazısında ayrıca, atletizm şubesi sporcusu Halil Akkaş'ın yeni Türkiye rekoru ile boks, kürek, masa tenisi ve yüzme şubelerinin şubat ayı içersinde gerek yurt içinde, gerekse yurt dışındaki şampiyonalarda aldıkları başarılardan dolayı tüm sporcuları ve teknik kadroları kutladı.