BIST 1.441
DOLAR 8,40
EURO 10,16
ALTIN 494,66
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

'Yeni bir devlet kuruyoruz' diyen Oğan'a bir tepki de AK Parti'den!

"Yeni bir devlet kuruyoruz" diyen Ayhan Oğan'a, bir dönem Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi olduğu AK Parti'den ilk tepki geldi. Parti sözcüsü Mahir Ünal, "Söz konusu kişinin görüşlerinin sadece kendisini bağladığı açıktır" dedi.

Abone ol

"Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır" diyen Ayhan Oğan'a, bir dönem MKYK üyesi olduğu AK Parti'den de tepki geldi. Parti sözcüsü Mahir Ünal, "Söz konusu kişinin görüşlerinin sadece kendisini bağladığı açıktır" dedi.

AK Parti sözcüsü Mahir Ünal şu ifadeleri kullandı: "Son günlerde medyada, MKYK üyemiz olduğu iddia edilen, esasen geçmişte bir dönem MKYK üyeliğimizi yapmış olan Ayhan Oğan isimli kişinin yaptığı açıklamalar üzerinden, partimiz aleyhine yeni bir kampanya başlatılmıştır. Türkiye'nin son 15 yılında AK Parti'nin gerçekleştirdiği reformlar ortadayken, hala irtica kampanyaları üzerinden insanların korkutulmaya çalışılması, beyhude bir çabadır. Söz konusu kişinin görüşlerinin sadece kendisini bağladığı gayet açıktır."

MHP lideri Devlet Bahçeli de bugün eski AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Oğan'a sert tepki göstermiş, "16 Nisan’ı bahane edip yeni devlet, yeni kurucu amacında olan varsa, aklını başına, ayağını da denk alsın" demişti. Bahçeli, "Elbette bu vahim iddialara Sayın Cumhurbaşkanı’nın öncelikle cevap vermesi en doğru ve akılcı olanıdır. Nitekim devletin başı bellidir" ifadesini de kullanmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Isparta'da dehşet: 2 kişi cinayete kurban gitti!
Olçoklar'la ilgili rapor hazırlandı! Tam 83 kişi ateş etmiş
Bakan müjdeyi verdi: Paran yoksa gel...
FETÖ imamı sahte kimlikle yakalandı
Düzce'de feci ölüm kestiği ağacın...
Adana'da adliye önünde dehşet anları
Yol verme kavgasında bacaklarından vuruldular
Bahçeli'den 'yeni devlet kuruyoruz' açıklamasına sert tepki
Belçika'da Türk asıllı bakandan tepki çeken Türkiye kararı
AK Partili Metiner'den Ayhan Oğan'ın çılgın iddiasına tepki
Yorumlar 13 yorum