HABER /  BBP

Yazıcıoğlu kazasındaki şok ifadeyi anlattı

BBP lideri Mustafa Destici, Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili olarak iki devlet görevlisi arasında geçtiği iddia edilen konuşmayı anlattı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğlu'nun cenaze görüntülerinin mahrem olması ve ailesini rahatsız etmesi nedeniyle yayınlanmasını istemediklerini söyledi. Kazayla ilgili olarak iki önemli hususun ortaya çıktığını anlatan Destici, Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili olarak iki önemli ismin arasında geçen konuşmayı aktardı.

Mustafa Destici, Fatih Altaylı'nın sorularını cevapladı. Muhsin Yazıcıoğlu'nun cenaze görüntülerinin öncelikle aileyi rahatsız ettiğini anlatan Destici, görüntülerin bu nedenle yayınlanmasını istemediklerini söyledi.

DEVLETİN ZİRVESİ NE KONUŞTU?

Programda, kazayla ilgili iki önemli ifadenin savcılığa aktarıldığını anlatan Destici, o konuşmayı şöyle aktardı:

"O görüntüler yayınlanmadı; ancak haberi yazan arkadaş çok önemli bir hususu paylaştı. Türkiye bunun üzerinde çok durmadı. Biz savcılarla da bu bilgiyi paylaştık. Söylenen o ki devletin en üst noktalarından birisi, bir birimin başındaki birisini çağırıyor ve kazayı soruyor. O da diyor ki bunu jetler düşürdü. O öyle söylüyor tabi ama bizim kanaatimiz böyle değil. Peki diyor sonraki rezaletler ne? O da diyor ki sonradan çıkan olaylar o meselenin üzerini örtmek için yapıldı"
 

Yorumlar 12 yorum