BIST 4.868
DOLAR 18,83
EURO 20,29
ALTIN 1.135,02
HABER /  GÜNCEL

Yasağı duyan ilçeyi terk ediyor!

Nusaybin ilçesinde 4 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağının uygulanacağının duyurulmasının ardından bu mahallede oturan vatandaşların bir kısmı ilçeyi terkederken

Abone ol

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, artan terör olayları nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının yeniden tesis edilebilmesi için Abdülkadirpaşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir mahallelerinde 29 Kasım 2015 Pazar saat 21.00 itibarıyla ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.
Açıklamada, söz konusu yasağa vatandaşların uymasının can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz ettiği kaydedildi. Karar, belediye hoparlörlerinden anonslarla da duyuruldu.

YASAK DUYURUSUYLA BİRLİKTE GÖÇ BAŞLADI

Nusaybin'deki 4 mahallede sokağa çıkma yasağının uygulanacağının duyurulmasının ardından bu mahallede oturan vatandaşların bir kısmı ilçeyi terkederken, bir kısmı da bakkal ve marketlere akın ederek gıda maddelerin stok yaptı.
Vatandaşlar, artık çatışmalı ortama dayanacak güçleri kalmadığını belirterek, başka şehirlerdeki akrabalarının yanına gideceklerini söyledi.