BIST 11.090
DOLAR 32,83
EURO 35,67
ALTIN 2.538,07
HABER /  GÜNCEL

Yalçın Akdoğan'dan Bahçeli'ye ilginç tepki!

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, MHP lideri Bahçeli'yi koalisyon görüşmelerinde tutunduğu tavır nedeniyle Ankara'da yerden yere vurdu. İşte Akdoğan'ın o sert sözleri;

Abone ol

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ankara'da MHP lideri Devlet Bahçeli'yi topa tuttu. Bahçeli'nin koalisyon görüşmeleri süresince tüm tekliflere "hayır" cevabını verdiğini söyleyen Akdoğan, MHP liderine bir de ilginç bir teklifte bulundu.

Yalçın Akdoğan, Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odasınca Mamak'taki bir düğün salonunda düzenlenen programa katıldı. Konuşmada siyasetin vatandaş, insan odaklı bir anlayışla, meseleler çözülsün, vatandaş huzura ersin, insan yücelsin diye yapıldığını söyleyen Akdoğan, isim vermeden Bahçeli'yi hedef aldı. Akdoğan, "Şimdi her şeye 'hayır' diyenler var. Yönetime geleceksin, ortak olacaksın ki millete hizmet edesin. Sen her şeye 'yok' dersen, o zaman git kanarya sevenler derneği kur" dedi.

"TERÖRÜN AMACI İSTİKRAR VE KARDEŞLİK"

Bu saldırıların Türkiye'nin bütününe yönelik olduğunu ifade eden Akdoğan, terörün amacının huzuru, istikrarı ve kardeşliği bozmak olduğunu dile getirdi.
Akdoğan, siyaseti baskı altına almak için terörün araç olarak kullanıldığına dikkati çekerek, AK Parti iktidarının bu oyunu bozduğunu kaydetti.

"TÜRKİYE'YE SIÇRATMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Terör örgütlerinin, Suriye ve Irak'ta faaliyetlerini rahatça yürütebildiklerini aktaran Akdoğan, "Bu ülkelerde iç savaş ortamı var. Bunlar Türkiye'ye de sirayet etmeye çalışıyor. Bir taraftan bölgede bir sürü olumsuzluklar var ve öteki tarafta, dünyada küresel bir kriz var. Yunanistan başta olmak üzere, Avrupa ülkelerinin halini görüyorsunuz. Buna rağmen biz insanımıza bunları hissettirmemeye çalıştık. Bir taraftan 2,5 milyon komşumuza kucağımızı açtık diğer taraftan da büyümeye devam ettik" ifadesini kullandı.

Taziye günlerinden sonra hayatın normal akışında devam etmesi gerektiğine işaret eden Akdoğan, örgütlerin hayatı dondurmak istediğini vurguladı.