HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

WhatsApp tarihinde bir ilke imza atıyor!

Tarihinde ilk defa televizyon reklamı veren WhatsApp platforma da ilk defa reklam özelliğini getirmeye hazırlanıyor.

Abone ol

Dünyanın en popüler sosyal mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, bu defa platforma entegre ettiği bir özelliği ile değil attığı bir adım ile gündemde. 

Zira 2012 yılında rekor ücret karşılığında Facebook tarafından satın alınan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir ilke imza attı. Hindistan’da yalan haberlerle mücadele konusunda ciddi eleştirilere maruz kalan WhatsApp, tarihinde ilk kez televizyona reklam vererek halkı bilinçlendirmeye çalışıyor. 

Tarihinde ilk defa televizyon reklamı veren WhatsApp platforma da ilk defa reklam özelliğini getirmeye hazırlanıyor. WhatsApp piyasaya ilk çıktığı zamanlarda ücretli bir şekilde kullanıcılara sunuluyordu. Ardından Facebook'un uygulamayı satın alması ile beraber ücretsiz hal dönüştürüldü.

WhatsApp tarihinde bir ilk!: Bu sözü tutmak ve gelir elde etmek için sosyal medya devi kullanıcılarının pek hoşuna gitmeyecek bir karar aldı. Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çok da uzak olmayan bir tarihte yayınlayacağı güncelleme ile kullanıcılara reklam göstermeye başlayacak. 

WAbetainfo tarafından WhatsApp beta kodlarının içinde bulunan yeni bir özelliğe göre Facebook, 450 milyon aktif kullanıcısı olduğu bilinen WhatsApp durum güncellemeleri özelliğinde reklam göstermeye başlayacak. 

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan ve yalanlanmayan haberlere göre, reklamlı WhatsApp 2019’un ilk aylarında devreye girecek. Bu konu Facebook'un bünyesinde çalışmaya devam eden WhatsApp kurucularının sert bir şekilde karşı çıktığı bir konuydu. 

ÖNCEKİ HABERLER
AÖL öğrenci girişi AÖL çıkmış sorular çözümlü örnek sorular
Bartın'da suç örgütüne yönelik operasyon
Fitch: Türk bankaların çoğu negatif görünümde
Türkiye sondajda tarihi rekora imza atacak
HDP'den mahkemenin Demirtaş kararına tepki
Bugün Avcılar'da cuma namazı kılınacak camiler hangisi?
Yorumlar