HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Virüslü sevgililer günü maili

Sevgililer günü tüm dünyada kutlanmaya hazırlanıyor. Korsanlar bu fırsatı kaçırmayıp virüslü mailler hazırladı.

Sevgililer günü nedeniyle hergün çok sayıda sevgililer gününe özel mesaj spam mesaj olarak internet üzerinden kullanıcılara gönderiliyor. ABD'li bilgisayar uzmanları da tam bu noktada kullanıcıları uyarıyor. Gönderilen mesajların içeriklerinde virüs olabileceğine dikkat çeken yetkililer, kullanıcıların temkinli olmasını tavsiye ediyor.

Sevgililer günü tüm dünyada kutlanmaya hazırlanıyor. Bu özel günü fırsat bilen internet korsanları, kullanıcıların bilgisayarlarına zarar vermek üzere çalışmalarını çoktan tamamlayarak, virüs içerikli mesajları spam mesaj ile gönderiyor. ABD'li güvenlik firması PandaLabs, worm virüs olarak da bilinen ve gönderilen e-postaların içine yerleştirilen virüs kodlarının özellikle bu gibi özel günlerde yayıldığına dikkat çekiyor.

"Bilgisayar kullanıcıları, kendilerine gelen romantik içerikli e-postaları alırken çok dikkatli olmalılar. Tanımadıkları kişilerce gönderilen bu mesajlar bilgisayarlarının çökmesine neden olabilir" ifadesini kullanan şirket yetkilileri, "Together You and I" ya da "Til the End of Time Heart of Mine" gibi konu başlıklı mesajların kabul edilmemesini istiyor. Mesaj ile birlikte ataç dosya olarak gelen poscard.exe isimli iletinin açılması ile birlikte virüsün bilgisayar sistemine yayıldığı kaydedilirken, virüs tarama programı üreticisi Symantec, e-posta ile yayılan trojan atı içerikli maillerin son zamanlarda giderek arttığını belirtiyor.

SENİ SONSUZA KADAR SEVMEK İÇİN PROGRAMLANDIM
Sevgililer Günü için üreticiler, ilginç hediyeler bulmak için büyük çaba harcıyorlar. Japon satış elemanı tamamen çikolatan yapılan ve ekranında, ''Sonsuza kadar seni sevmek için porgramlandım'' diye yazan bilgisayarı tanıttı.

ÖNCEKİ HABERLER
4 saatte bir tecavüz
4 saatte bir tecavüz
Agos belini doğrulttu
Agos belini doğrulttu
ÖSSde başarı sıralaması
ÖSSde başarı sıralaması
Filistin sorunu video oldu
Filistin sorunu video oldu
Kurtlar koyun parçaladı
Kurtlar koyun parçaladı
Sen Anlat Karadeniz başlıyor işte yayın tarihi ve 54. bölüm fragmanı
Sen Anlat Karadeniz başlıyor işte yayın tarihi ve 54. bölüm fragmanı
Yorumlar