BIST 1.120
DOLAR 7,62
EURO 8,91
ALTIN 459,92
HABER /  GÜNCEL

Veysel Tiryaki kimdir Aslen nereli

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yerine, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin geleceği kulislerde konuşulmaya başlandı. Peki Veysel Tiryaki kimdir! Aslen nerelidir! İşte VEysel Tiryaki'nin bugüne kadar yaptıkları...

Abone ol

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de Kadir Topbaş gibi istifa edeceği siyaset kulislerinde konuşulmaya başlandı. Peki Melih Gökçek görevinden ayrılırsa yerine kim geçecek? Ankara'daki koltuğa en yakın isimler kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden ödül alan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki olduğu konuşuluyor.

ERDOĞAN ÇİFTİNİN HAYRAN OLDUĞU İSİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Veysel Tiryaki’ye birçok ortamda iltifat ettiği biliniyor; aynı şekilde Emine Erdoğan’ın da kendisini takdir ettiği konuşuluyor. Gökçek’ten boşalacak koltuğun en güçlü adayının Tiryaki olduğu bir gerçek" deniliyor.

VEYSEL TİRYAKİ KİMDİR ?

Dr. Veysel Tiryaki, 1965 yılında Bolu’nun Dörtdivan ilçesi Yukarıdüğer Köyü’nde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde, ortaokul ve liseyi Bolu’da tamamladı. 

1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazandı. Mezuniyetinin ardından kısa bir süre Maliye Bakanlığı’nda Denetim Elemanı olarak görev yaptıktan sonra kaymakamlık sınavını kazanarak, yeni görevine başladı. 1990 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amiri olarak Ağaçören (Aksaray), Tufanbeyli (Adana), Hasankeyf (Batman) ve Arhavi (Artvin) ilçelerinde Kaymakamlık; Artvin ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcısı olarak çalıştı. 

2004 YILINDA ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ

2003 yılında Ankara’ya tayini çıktı. İçişleri Bakanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev yaptı. Altındağ’ın bir gecekondu mahallesine taşındı ve yavaş yavaş Altındağ’ı tanımaya başladı. 2004 yılının ilk günü Ankara’ya geleli henüz çok kısa bir zaman olmuşken memuriyetten istifa etti ve Ak Parti’den Altındağ Belediye Başkanlığı için aday oldu. 29 Mart 2004 yılında Altındağ Belediye Başkanı seçildi.

REKOR KIRDI

2009 yılında ikinci kez Ak Parti’den Altındağ Belediye Başkanı adayı gösterildi ve Ankara’da en yüksek oy oranı ile tekrar seçildi. 30 Mart 2014 seçimlerinden de zaferle çıktı. Üçüncü kez belediye başkanı seçildi. %64 oy alarak önemli bir rekora imza attı. 

EVLİ ÜÇ ÇOCUĞU VAR

1992 yılında Yerel Yönetimler ve Mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere'de kaldı.  1998 - 1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde "Kamu Yönetimi Yüksek Lisans" programını tamamladı. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı’nda master programını tamamladı. Ardından Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Taşınmaz Geliştirme Ana Bilim Dalı’nda Doktorasını tamamladı. 

Evli, üç çocuğu var ve iyi derecede İngilizce biliyor. 

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan'dan İran dönüşü son dakika Barzani açıklaması
Antalya'da silahlı kavga: 1 ölü
İran'ın dini lideri Hamaney Erdoğan'a bunları söyledi
Elazığ'daki trafik kazası
Konya'da uyuşturucu operasyonu
Mehmet Yalçınkaya oğulları Emre ve Utkan kimdir?
Yorumlar