YAZARLAR

Vatan sevgisi Tayyip Erdoğan düşmanlığı değil Kemal Bey!

Bahçeli'nin dediği gibi, Kemal Kılıçdaroğlu, hem dibi görünmeyen kuyudan su içiyor, hem de iki uçurumun yakasını birleştiren çürük ve her an çökecek köprüden geçiyor.

Vatan; doğup büyüdüğümüz Türkiye'dir. Hepimizinüzerinde yaşadığı, barındığı kutsal topraklarımızdır vatan.Bu uğurda gözümüzü kırpmadan can verdiğimiz ülkemizdirvatan.

Vatan sevgisi ise; en asil, en yüce sevgilerinbaşında gelir. Doğup büyüdüğümüz bu topraklar için, bir dakika biledüşünmeden, alçak FETÖ kalkışmasını canımız pahasınapüskürtmektir vatan sevgisi. Vatan sevgisi olmadan, kimtanka, tüfeğe karşı koyabilirdi? Ölüme koşarcasına kimatlayabilirdi o demir yığınlarının altına? Vatan sevgisinden yoksunbiri bu asil duruşu sergileyebilir miydi? 

Doğu Perinçek'in soytarısı!
Bir dost arayıp, "Doğu Perinçek'in gazetesinde yazansoytarının yine kendi kendine havladığınıhaber etti...
HOŞT!

O gece, vatanı efendilerine peşkeş çekmek uğruna yolakoyulan Semih Terzi ve beraberindeki hainlere fırsatvermeyen Ömer Halisdemir, diğer üniformalıteröristler gibi, vatan sevgisinden yoksun olsaydı, niceolurdu halimiz hiç düşündünüz mü?

Sosyal medyadan ahkâm kesmek yerine, 16 yaşındakioğluyla, katili olan kalleş tankların, tüfeklerin karşısındadurmayı tercih etti Erol Olçok.

Niçin?

Tabii ki vatan sevgisi ağır bastığı için...

O geceki direnişte vatan sevgisi ağır basanlardan biri de,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanıMustafa Varank'ın ağabeyi İlhan Varank'tı...İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni ele geçirmeye çalışanüniformalı teröristlere karşı direnirken, şehitdüştü. (Kadir Topbaş'la ilgili bir iki kelâmım az sonra.)

240 şehidimizin adıdır vatansevgisi...

62 polis...

5 asker...

Ve 173 sivil şehit düştü o gece.... Vatanuğruna, millet uğruna... 

15 Temmuz gecesinde, bizi meydanlarda buluşturan vatansevgisinden başka bir şey değildi. O geceden sonra, bir olduk, diriolduk, Erdoğan'ın deyişiyle hep birlikte Türkiyeolduk... 

"Yenikapı ruhu" bu yüzden oluştu!

Dostlarımızı da, düşmanlarımızı da o gece gördüğümüz için, eleleverdik, kolkola girdik ve birlikte olduk. Birlik ve beraberlikmesajlarını da bu yüzden verdik.

Ama sonra... 

Daha şehitlerimizin kanı yerdeyken, yavaştan yavaştan sıvışmayabaşladık. "FETÖ'nün siyasi aktörleri"ni aramaklaişe koyulduk, "besledik"ten girdik, işikarı-koca muhabbetine çevirdik. Oysa 40yıllık planı vardı bunların, büyümesinde, gelişmesinde,pişmesinde ve etkin rol oynamalarında herkesin günahıvardı. 

Oyunu bozan Recep Tayyip Erdoğan olmasınarağmen, siyasi aktörlerin eski hastalıkları nüksetti. Ne"Yenikapı Ruhu" kaldı, ne de ilke ve ahlâk...

Erdoğan'a yıllarca bilenen,"Asılacaksın!" tehditleriyle yazılarını süsleyenne kadar FETÖ'cü varsa,  "Yenikapı Ruhu"nunüzerinden henüz beş ay gibi bir zaman geçtikten sonra,Kemal Kılıçdaroğlu'nun gözdesi oldu mesela. 

Sen bir taraftan, üç kuruşluk oy uğrunaFETÖ'nın yardakçılarını otobüsün üzerinde alkışlatacaksın,bir taraftan da MHP'lilere "Siz ne kadar ülkücüyseniz,vatanseverseniz ve milliyetçiyseniz, biz de ülkücüyüz,vatanseveriz, milliyetçiyiz" diyerek "vatansevgisi"nden dem vuracaksın!

Kusura bakmasın ama, Kemal Bey'in bu sözleriinandırıcı değil!

HDPKK ile kolkola ama vatanın bölüneceğindensöz ediyor.

Kim inanır buna?

Bahçeli'nin dediği gibi, Kemal Kılıçdaroğlu,hem dibi görünmeyen kuyudan su içiyor, hem de iki uçurumun yakasınıbirleştiren çürük ve her an çökecek köprüdengeçiyor. 

Vatan sevgisi, Tayyip Erdoğan düşmanlığıdeğil Kemal Bey, uyanın artık! Doğru söylüyorsunuz;siyaset ahlâklı ve namuslu insanların yeridir. Lütfen sizde ahlâklı ve namuslu insanların durduğu yerdedurun artık...

Lütfen!

Müsadenizle Kadir Abi'ye bir çift lafımolacak!

Kadir Topbaş'ın Başkan olduğu belediyeden, tam 18 şehitçıktı. Vatan sevgisinden şüphe etmem ama,Kadir Bey'in pişkinliği konusunda kardeşim Süleyman Özışıkile hemfikirim. Darbe gecesi olmayacaksın, ertesi günülkene dönmeyeceksin. Ortalık durulduktan sonra, geliphiçbir şey olmamış gibi, 18 şehidin ebediyete uğurlandığı belediyebinasına pişkin pişkin girip, koltuğunda oturmaya devamedeceksin. 

Keşke...

O gece, üniformalı teröristlere meydan okuyarak, bu ülkeninkaderini değiştiren çağrıyı yapan Recep Tayyip Erdoğan'ınyaptığını Kadir Topbaş da yapabilseydi.

Keşke...

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan vearkadaşlarının yaptığı kahramanlığın bir tarafında da Kadir Beyolsaydı...

Keşke... 

AK Parti'ye çok sonradan katılan Süleyman Soylu'nunTRT'yi teröristlerden kurtardığı gibi, Kadir Bey de, kendibelediyesini kurtarabilseydi... 

Ve 18 şehit vermeseydi!

Sonra da o koltukta pişkince oturmaya devametmeseydi... 

Koltuğunu korumak adına, Tayyip Erdoğan'ın etrafındapervane olmasaydı... 

Keşke...