HABER /  GÜNCEL

Vatan Şaşmaz cinayetinde yeni gelişme

Vatan Şaşmaz cinayetinde sıcak gelişme. Emniyet Genel Müdürlüğü olay yeri görüntülerinin basına sızdırılmasıyla ilgilii başmüfettiş görevlendirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması ile ilgili polis başmüfettişi görevlendirdi

Beşiktaş'taki otel odasında sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz ile eski manken Filiz Aker'in ölü bulunduğu olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "27 Ağustos 2017 tarihinde İstanbul'da bir otel odasında Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in ölümü ile sonuçlanan olayın ilk görüntülerinin sosyal medya hesaplarında paylaşılması üzerine; Emniyet Genel Müdürlüğünce konunun araştırılması için Polis Başmüfettişi görevlendirilmiştir. " denildi.

ODADA BULUNAN KİŞİLER TESPİT EDİLECEK

Açıklamanın ardından Cinayet ve intihar olayının yürütüldüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen başmüfettişin olayla ilgili soruşturmayı başlattığı öğrenildi. Yapılan araştırmada öncelikle  sosyal medya hesaplarında yayılan Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in ceset görüntülerinin kim tarafından çekildiği araştırılıyor. Görüntülerde odada sadece sağlık ekipleri ve görüntüleri çeken kişinin bulunduğu tespit edilirken, bu görüntülerin otel güvenlik kameralarının oda gişirişinde çektiği görüntülerde karşılaştırılacağı böyle odada bulunan kişilerin tespit edilmesi sağlanacak.

Öte yandan görüntülerin Sosyal medya hesaplarında paylaşılmasıyla ilgili de araştırma yapıldığı belirtildi. Görüntüleri ilk paylaşan sosyal medya hesabının bulunması ve kime ait olduğunun tespit edilmesi için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan görüntülerin bazı kişiler tarafından basın kuruluşlarına para karşılığı pazarlanmaya çalışıldığı tespit edildi.

Filiz Aker meğer 21 Ağustos'ta Vatan Şaşmaz'ı...

Vatan Şaşmaz cinayetine yayın yasağı getirildi

ÖNCEKİ HABERLER
Merkel'den Türkiye'yi kızdıracak hamle
CHP'li Erdoğdu'dan Deniz Baykal'a büyük şok!
Kocaeli bayram namazı saat kaçta 2017 ezan vakti
Erdoğan'dan Kurban Bayramı mesajı
Elazığ'da aileyi birbirinden ayıran kaza
2019-2020 eğitim yılı ara tatiller ne zaman ilk tatil tarihi
Yorumlar 1 yorum