BIST 4.998
DOLAR 18,83
EURO 20,31
ALTIN 1.136,79
HABER /  SEÇİM

Vali ve emniyetten plakasız araç açıklaması

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü genel seçim sandıklarının yer aldığı okullarda bulunan plakasız araçlarla ilgili son dakika açıklama yaptı.

Abone ol

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, sosyal medyada büyük yankı uyandıran plakasız araçlarla ilgili İstanbul Valisi Vasip Şahin’den son dakika bilgi aldı.

Karayalçın, Vali Şahin’le aralarındaki görüşmeyi şöyle anlattı:

“Böyle çok sayıda ihbar elimize ulaştı. Bana gelen duyumları Vali Bey’e aktardım. Sayın Vali bunu çok önemsedi. Önemli bir bilgi olarak değerlendirdi. Plakasız araçların bulunduğu okulların listesini istedi. Bize gelen duyumları listeliyoruz. Fotoğraflar var elimizde. Fotoğrafları ve listeyi İstanbul Valisi’ne göndeceğiz. Bir tahminde bulunamam ama bunların polis aracı olamayacağını Vali Bey söyledi. İster sivil, ister resmi olsun polis araçlarının plakası olacağını söyledi. Polis aracı olduğu söylemişlerdi ancak Vali Bey’in açıklamasından sonra öyle olmadığını anlıyoruz.”

''SEÇİM GÜVENLİĞİ ENDİŞESİNİ ARTTIRIYOR''

Avukatlar Vakfı Başkanı Uğur Yetimoğlu da plakasız araçlarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Hürriyet'in haberine göre, Uğur Yetimoğlu açıklamasında şunları belirtti:

“Polisler araçların kendilerine ait olduğunu beyan ediyor. Herhangi bir sebeple olursa olsun plakası olmayan bir araç trafiğe çıkamaz. Seçim alanlarında bulundurulamaz. Okullarda görevli avukat arkadaşlar her dakika yeni ihbarda bulunuyorlar.

Seçim güvenliğini tehdit eden bu durumu kamuoyunun bilgisine sunmayı hukukçu sorumluluğu sayıyoruz.”

İSTANBUL EMNİYETİNDEN PLAKASIZ ARAÇ AÇIKLAMASI

İstanbul Emniyeti, seçim sandıklarının kurulu olduğu okul bahçelerinde, plakasız araçlar bulunduğu yolundaki iddialar ve bu araçlara ait olduğu belirtilen görüntülerin sosyal medyada yer alması üzerine harekete geçti. Polis merkezinden yapılan anonslarla tüm bölgelerdeki motorize polis ekipleri okullara yönlendirildi. Söz konusu araçlarla karşılaşılması halinde araçların kullanıcılarına cezai işlem uygulanması talimatı verildi.

SEÇİM SONUÇLARI SON DURUM

SEÇİM SONUÇLARI İL İL SON DURUM