BIST 4.813
DOLAR 19,18
EURO 20,79
ALTIN 1.214,64
HABER /  GÜNCEL

Vali Şahin'den İstanbullulara uyarı! Dikkatli olun!

İstanbul Valisi Vasip Şahin, son günlerde vatandaşları tedirgin eden terör saldırıları konusunda İstanbullulara uyarıda bulundu. İstanbul'daki Nevruz kutlamaları güvenlik nedeniyle yasaklandı.

Abone ol

İstanbul Valisi Vasip Şahin, teröre karşı kentte gerekli tedbirlerin alındığını belirterek "Tedbirli ve dikkatli olun" uyarısında bulundu.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Tuzla Nikah Sarayı ve Kültür Merkezinde düzenlenen ilçe buluşmaları toplantısına katıldı.

VALİDEN ANKARA AÇIKLAMASI

Şahin, Ankara'da meydana gelen terör saldırısına ilişkin, "Bu pazar

Ankara'da haince, kalleşçe bir saldırıyla 40'a yakın vatandaşımızı kaybettik. Öncelikli onlara Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza Allah'tan şifa diliyorum” dedi.

HER YER TERÖR TEHDİDİ ALTINDA

İstanbullulara terör karşı tavsiyelerde de bulunan Vasip Şahin, şu ifadeleri kullandı:

“Tabii bu bize şunu gösteriyor, artık dünyanın hangi köşesi olursa olsun global terör tehdidi altındadır. Dünyanın hiçbir köşesi, hiçbir şehri ve ülkesi, 'Ben terör tehdidinden yüzde yüz azadeyim' diyemez.

"HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALIYORUZ"

Dolasıyla bizler bugün bu gerçeği göz önüne alarak tedbirlerimizi, planlarımızı yapıyoruz, yapmaya devam ediyoruz. Özellikle güvenlik bürokrasisi, güvenlik görevlileri olarak en üst seviyede her türlü tedbirimizi alıyoruz. Bunu en etkin şekilde uygulamaya da gayret ediyoruz.

"DİKKATLİ OLUN, PANİĞE KAPILMAYIN"

Vatandaşlarımızdan öncelikli talebim şudur; tedbirli, dikkatli, uyanık olacağız ama tedirginliğe, paniğe kapılmaya asla tevessül etmeyeceğiz. Bu aynı zamanda bizim bu topraklarda, bu ülkede birlikte yaşadığımız komşularımıza hem şehrimize karşı bir vazifedir. Özellikle birbirimizi daha çok kollamaya, daha çok selam vermeye ve bağlanmaya dünden daha fazla bugün dikkat etmeliyiz.”

İSTANBUL'DA NEVRUZ KUTLAMALARI YASAKLANDI

İstanbul’da 20 Mart Pazar günü kutlanması planlanan Nevruz etkinliği valilik kararıyla yasaklandı.