YAZARLAR

Vadi Karatopraklı ile Çok Yakında…

Otelciliğin dahi ismi Y.Vadi Karatopraklı altı yıllık Ela Quality Resort Hotel Aktay Holding Turizm Yatırımları CEO’luğuna veda etti.

Merhabalar,

Otelciliğin dahi ismi Y.Vadi Karatopraklı  altı yıllık ElaQuality Resort Hotel Aktay Holding Turizm
Yatırımları CEO’luğuna veda etti. Otelcilik camiasında oldukçamerak uyandıran ve yankı bulan bu ayrılık, yepyeni bir turizmprojesiyle çok yakında yine çok konuşulacak. Özellikle Türkturizmine yeni yatırımcı, güçlü proje ve yeniliklerle damgasınıvurmaya hazırlanan Y.Vadi Karatopraklı yakın zamanda sizlerlepaylaşacağım yeni yol haritasıyla otelcilik dünyasına güçlüivmelerle farklı bir yorum getirecek olmanın heyecanıiçerisinde.

 

Aktay Holding ve Ela Quality çalışanlarıyla el sıkışarakvedalaşan Karatopraklı, Turizmde değişim, gelişim, yenilik, misyon,vizyon ve Türk turizminin geleceği için yapılacak çok şey varstratejik ve planlı çalışmayla dinamikleri iyi tespit edip doğruzamanda, doğru yerde, doğru hamleler yapmanın önemini vurgularken,Türk otelciliğinin dünya ölçeğinde dünden bugüne çok yolkatettiğini dile getirdi.

“Artık yarınlar için efor sarfedip  çok çalışacağız, güçlüprojelerle yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Çok yakında Vadi Karatopraklı’nın yeni projelerini sizlerlepaylaşacağım.

  

YUSUF VADİ KARATOPRAKLI KİMDİR?

"Yusuf Vadi Karatopraklı, 1969 İstanbul doğumlu evli 1 çocukbabasıdır. Dünden bugüne turizmin renkli dünyasında otelciliksektörünün güçlü ve unutulmaz ismi olmak için gecesini gündüzünekatarak hiç durmadan kariyer planlamasında en alttan en üste gidenserüveninde  Karatopraklı’nın turizm geçmişine kısacabakarsak, Sılkar Holding Turizm grubunda 10 yılı aşkın bir süreçalışmakla beraber ardından Alarko Turizm grubunda iki yıl görevyapmıştır. Dönemin en büyük turizm yatırımcısı olan MNG Holdingturizm grubunda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine kadaryükselmiştir. Sonrasında başta  Renaissance Resort Kemer olmaküzere Fhame otelcilik AŞ Malta şirketlerinde üst düzey yöneticiolarak görev yapmıştır. Çalışmış olduğu her kurumda kendine özgübaşarılı ekip çalışmalarıyla dikkatleri çekerken Türk TurizminiDünya ’ya taşıyan isimlerin başında gelmeyi başarmıştır.

  

Yurtiçi ve Yurtdışı pazarlarda  turizm sektörünün Türkiye’ye turist getiren tüm ülkelerdeki güçlü  turoperatörleriyle önemli  ilişkiler içerisinde bulunanKaratopraklı Ela Quality Resort Hotel’ de ortaya koyduğuçalışmalar  ile de Türk Turizminde  tüm dünyada örnekgösterilen  model otel markası üreterek Türk otelcilikanlayışını dünya vizyonuna taşıyan bir liderdir

  

Sayın Karartopraklı, özellikle İnsan Kaynakları, Eğitim, misafirmemnuniyeti, performans değerlendirmeleri, bütçe planlama vb. gibiçalışmalar ile ön plana çıkan stratejileri uygulama da takımçalışmasına önem vermekle bilinmektedir. Turizm yatırımlarındafarklı stratejilerin uygulatıcısı olarak birçok genç turizmciyeörnek olan bir isimdir.

Yorumlar