BIST 1.175
DOLAR 8,06
EURO 9,53
ALTIN 492,98
HABER /  GÜNCEL

Utanmaz adam! Metrobüs sapığının yaptıklarına bakın!

ZİNCİRLİKUYU'dan metrobüse binen genç kadın kendisini taciz eden adamdan şikayetçi oldu. Tacizci suçlamaları kabul etmezken genç kız anlattıkları ile şoke etti.

Abone ol

30 yaşındaki Hüseyin B. adlı kişi, Anadolu yakasına geçmek amacıyla metrobüse binen 23 yaşındaki S.A.’ya kalçasına sürtünerek cinsel tacizde bulundu.  İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan ve suçlamaları reddeden metrobüs sapığı, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Genç kız yaşadıkları şöylşe anlattı:

"Metrobüste bir sarsıntı hissettim. Ardından kalçamda bir sıcaklık hissettim. Önce çanta olabileceğini düşündüm. Sonra sanığın yaptığı şeyi görünce ondan uzaklaşmaya çalıştım."

İstanbul’da Anadolu yakasına geçmek için metrobüse binen 23 yaşındaki S.A., 30 yaşındaki Hüseyin B. adlı kişinin cinsel saldırısına uğradı.

Gazete Habertürk'ten Serdar Kulaksız'ın haberine göre S.A., tacizci Hüseyin B.’den şikâyetçi oldu. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, sanık Hüseyin B. ve şikâyetçi S.A. katıldı. Duruşmada savunma yapan sanık Hüseyin B., metrobüste yolculuk yaparken bir ara aracın sarsıldığını belirterek, şu ifadelerle suçlamaları reddetti:

“Bu nedenle dengemi kaybederek şikâyetçiye çarptım. Olay sırasında 2 elim de yukardaydı. Şoför mahallinin yanındaki camdan tutunuyordum. Şikâyetçiye dokunmamak için kendimi geriye çekiyordum. Aramızda bir tartışma yaşandı. Şikâyetçi, metrobüsteki yolcuları bana karşı kışkırtmak için ithamlarda bulundu. Ben kendisine karşılık vermedim. Adımın böyle bir olayda geçmesi nedeniyle üzgünüm. Suçsuzum, beraatimi istiyorum.”

‘ÖNCE ÇANTA SANDIM, SONRA...’

Anadolu yakasına geçmek için Zincirlikuyu’da metrobüse bindiğini duruşmada anlatan 23 yaşındaki S.A. da olay anlarını şöyle aktardı:

“Metrobüs kalabalık değildi. Hareket ettikten bir süre sonra metrobüste bir sarsıntı hissettim. Ardından kalçamda bir sıcaklık hissettim. Önce çanta olabileceğini düşündüm. Sonra sanığın yaptığı şeyi görünce ondan uzaklaşmaya çalıştım. Ancak o ısrarla üzerime geldi. Sanığın erekte olduğunu görünce kendisini ittim. Bir kargaşa oldu. Ağlamaya başladım. Bir kişi şikâyetçi olup olmadığımı sordu. O kişi sanığı yanına aldı. Köprünün çıkışında metrobüsten indik. Benimle birkaç kişi daha gelerek polise başvurduk. Sanıktan şikâyetçiyim.”

MAHKEME CEZA VERDİ

Mahkeme, yapılan yargılama sonunda sanık Hüseyin B.’yi “sarkıntılık suretiyle cinsel saldırı” suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

ÖNCEKİ HABERLER
Türkiye kararı olay olmuştu! AKPM'ye büyük şok görevden alınıyor
İstanbul'da kaç Suriyeli var Vali Şahin açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika Barzani kararı
'Referandum iptal edilsin' diyen YSK üyesinin gerekçesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'ye üye olacağı tarih!
ÖGG sınav sonuçları 89. açıklanıyor 2020 TC ile sonuç sorgulama
Yorumlar 7 yorum