BIST 9.097
DOLAR 31,38
EURO 34,05
ALTIN 2.100,98
HABER /  GÜNCEL

Üsküdar'da zabıta işyerlerini denetledi

Üsküdar Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki ekmek fırını ve gıda imalatı yapan işyerlerini denetledi.

Abone ol

Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki ekmek fırını ve gıda imalatı yapan işyeryerlerini denetledi.

Ramazanın gelmesiyle denetimlerini sıklaştıran Üsküdar Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki ekmek fırınları ve gıda imalatı yapan iş yerlerinde, genel temizlik, hijyen, atık maddelerin depolandığı yerler, dışarıdan içeriye haşere veya sinek girmemesi için pencerelerde sineklik olup olmadığı, havalandırma ve işyerlerinde çalışanların yaşam alanlarını kontrol etti.

Denetimler sırasında, bazı işyerlerine "Kabahatlar Kanunu"na göre işlem yapılarak tutanak tutulurken bazı işyeri sahiplerine de eksiklerinin giderilmesi için uyarıda bulunularak, süre verildi.

Denetim sonrası açıklama yapan Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Mete Yapıcı, gıda üretimi, fırın ve pastaneleri sürekli denetlediklerini ifade ederek, "Ramazanın gelmesi münasebetiyle bu denetimlere biraz daha ağırlık verdik. Amacımız halkımızın sağlığı. Bunun yanı sıra çalışanların da iş sağlığı güvenliği noktasındaki durumunu da kontrol ediyoruz. Tüm gıda üretimi yapan yerleri denetliyoruz" dedi.