BIST 9.645
DOLAR 32,60
EURO 34,78
ALTIN 2.410,51
HABER /  GÜNCEL

Ünlü yıldız sahnede böyle hareket çekti

İngiltere'de müzik dünyasının en önemli ve saygın müzik ödülleri olarak kabul edilen Brit Awards 2012 (Brit Müzik Ödülleri) sahiplerini buldu.

Abone ol

Uzun bir aradan sonra sahneye çıkan ilgiliz grup Blur'un performansında sahnede görünen Türk döneri izleyenleri şaşırttı. Adele'in ise sözünün kesilmesine tepki olarak el hareketi gecenin ilginç anladından biriydi.

İngiltere'nin başkenti Londra'da dün akşam düzenlenen 'Brit Awards' ödül töreninde, İngiliz şarkıcı Adele, en iyi kadın şarkıcı ve yılın en iyi albümü ödüllerinin sahibi oldu. Geçen hafta düzenlenen Grammy Müzik Ödülleri töreninde 6 ödül alan genç şarkıcı, dünya çapındaki şöhretine yenisini ekledi.

Şarkıcının 21 adlı albümü sadece Amerika'da 6 milyon adet sattı. Adele, ödül almak için geldiği kürsüde konuşma yaptığı sırada törenin sunucusu James Corden tarafından sözü kesilince konuklara hakaret anlamında el işareti yaparak sahneden ayrıldı. Ödül töreninde geçen hafta hayatını kaybeden Whitney Houston ile geçtiğimiz yaz genç yaşta yaşamını yitiren Amy Winehouse anıldı.

SAHNEDE TÜRK DÖNERİ

Brit-pop'un 90'lı yıllardaki en önemli ve başarılı gruplarından Blur'un sahne performansı ise gecenin en merak edilen performanslarındandı. Uzun bir aradan sonra sahneye çıkarak iki şarkı söyleyen grup Girls & Boys şarkısını söylerken sahnede üzerinde Blur yazılı Türk dönerinin belirmesi şaşkınlık yarattı. Blur aynı zamanda 2012 Londra Olimpiyatları'nın açılışını da gerçekleştirecek.

ADELE HAREKET ÇEKTİ

Sahneye ödülü almak üzere çıkan sunucu Blur'u sahneye çağırmak üzere Adele'nin teşekkür konuşmasını kesti. Sinirlerine hakim olamayan Adele ise "Ben sadace iyi akşamlar diliyorum ve bir dahaki sefere görüşürüz Londra" diyerek kızgınlığını el hareketi çekerek belli etti.

Brit Müzik Ödülleri'nde ödül alan isimler şöyle:

En iyi kadın şarkıcı: Adele

En iyi albüm: Adele

En iyi erkek şarkıcı: Ed Sheeran

En iyi çıkış yapan İngiliz şarkıcı: Ed Sheeran

En iyi müzik grubu: Coldplay

En iyi uluslararası kadın şarkıcı: Rihanna

En iyi uluslararası erkek şarkıcı: Bruno Mars

En iyi uluslararası müzik grubu: Foo Fighters

En iyi uluslararası çıkış yapan şarkıcı: Lana Del Rey