BIST 1.084
DOLAR 7,36
EURO 8,71
ALTIN 460,11
HABER /  MEDYA

Ünlü dizide olay sex skandalı! İZLEYİN

ATV'de yayınlanan "Diğer Yarım" adlı dizide ekrana gelen bir karede Subliminal mesaj verildi.

Abone ol

ATV'de yayınlanan "Diğer Yarım" isimli dizide skandal yaşandı. Dizide yayınlanan bir karede Subliminal mesaj verildi. Dizinin bir bölümünde telefonla konuşan oyuncunun arkasında bulunan tabelada "SEX" yazıyor.

SUBLİMİNAL MESAJ NEDİR?

Subliminal mesaj veya bilinçaltı mesaj, başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesajdır ve normal insan algısı limitlerinin altında kalmak, o anda fark edilmemek üzere tasarlanmıştır. Subliminal mesajlar insanın bilinçli dikkati tarafından fark edilemezler, ancak bu mesajların insanın bilinçaltını etkiledikleri ileri sürülmektedir. Subliminal teknikler reklamcılık ve propaganda alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Dizilerde veya filmlerde karakterlerin içtiği içecek markaları, kıyafetleri subliminal mesaj örneklerindendir. Bu tekniklerin amaçları, etkisi, kullanım sıklığı ve rekabet gibi konularda ahlaka uygunluğu konuları tartışmalıdır. Marka ve ürünlerin pazarlamasından toplumun ilgi , ihtiyaç ve algısını değiştirmeye kadar birçok konuda kullanılmaktadır.

Bir kişiyi kurumu ya da ürünü kötü göstermek için o şey ile kötü olan bir nesnenin aynı temada işlenmesi subliminal mesajın en yaygın kullanılma şeklidir. Şu ana kadar yapılan çalışmalar neticesinde en bilinçli ve defansif kişiler bile bu mesajları ilk bakışta %100 olarak çözememektedir. Bu da toplumlarımızı yönlendirmeli reklamlara karşı savunmasız bırakmaktadır.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER


ÖNCEKİ HABERLER
Saros Körfezi’nde deprem
Ahmet Türk: Genç olsaydım elime silah alıp savaşırdım!
Avrupa’da karşılaştığımız en büyük sorun önyargılar
Bakanlıklara atamalar Resmi Gazete’de
Hükumet, Necdet Özel'i bırakmıyor!
Mehmet Yalçınkaya çocukları kaç tane kızı ve oğlu kimdir?
Yorumlar 63 yorum