BIST 10.471
DOLAR 32,82
EURO 35,21
ALTIN 2.451,23
HABER /  GÜNCEL

Üniversiteliler birbirine girdi

Eskişehir'de 'Üniversiteye Hoşgeldin' standı kuran Anadolu Gençlik Derneği üyeleri, karşı görüşlü öğrencilerin saldırısına uğradı.

Abone ol

Eskişehir'de kampüs önünde 'Üniversiteye Hoşgeldin' adı altında yeni kayıt yaptıracak öğrencilere derneklerinin tanıtımını yapmak üzere stant kuran Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri, karşıt görüşlü 15 kadar öğrencinin saldırısına uğradı. AGD'li 4 öğrenciden 2'si kaçtı, 2'si karşıt gruptakiler tarafından yumruklanıp yerlerde tekmelendi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

1.20120909120335.jpeg 

Olay, Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampusu Cumhuriyet Kapısı önünde meydana geldi. AGD üyesi 4 genç, açtıkları standın önünde durdukları sırada yanlarına sol görüşlü oldukları belirtilen 15 kadar öğrenci geldi. İddialara göre gruptakiler AGD'lilere "Rektörlük kampus içerisinde bizim stant kurmamıza izin vermiyor. Siz de dışarıda kurduğunuz bu standı kaldırın" dedi. Stantı kaldırmayan AGD üyesi gençler ile gruptakiler arasında tartışma çıktı. İddiaya göre, gruptakiler standı tekmelerle parçaladıktan sonra AGD'lilere saldırdı. AGD'li 2 kişi kaçarken kalan diğer 2 kişi gruptakilerin yumruklu saldırısına uğradı. Gruptakiler yere düşen 2 genci tekmeledi. Yoldan geçenlerin müdahalesiyle gruptakiler olay yerinden uzaklaşıp kampus içerisine girdi.

2.20120909120353.jpeg 

Dövülen 2 genç polis merkezine giderek kendilerine saldıranlardan şikayetçi oldu. Yetkililer, olaya karışan kişilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

3.jpeg 

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampusü'nde 4 Eylül 2012 tarihinde meydana gelen olayda yeni gelen öğrenciler için kampuste aralarında TKP, Eğitim-Sen'in de bulunduğu çeşitli grupların açtığı 'Üniversiteye Hoşgeldin' stantlarına Rektörlük izin vermemişti. Özel güvenlik görevlilerinin stantları kaldırmalarına karşı çıkan 40 kadar öğrenci ile Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Paşa Şanlı Çevik Kuvvet polisleri tarafından kelepçe takılarak gözaltına alınmıştı. Şanlı ve öğrenciler götürüldükleri Emniyet Müdürlüğü'nde aynı gece ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.
4.20120909120436.jpeg