HABER /  GALATASARAY

Ünal Aysal'dan yabancı kuralı eleştirisi

Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal, gündemdeki yabancı kısıtlamasını eleştirdi.

Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal, son günlerde yeniden gündeme gelen yabancı kuralıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Akşam'a konuşan Ünal Aysal, yabancı kısıtlamasının Türk kulüplerine zarar verdiğini vurgulayarak, ''Bu tip günlük ve düşünülmeden sorumsuzca alınan kararların sadece Galatasaray’a değil, Türk futboluna zarar verdiğini ve de kulüp yönetimlerinin de istikrarlı politikalar üretmede zorlandığını düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

''Tek kelime ile saftiriklik olur''
Galatasaray'daki başkanlık yaptığı dönemde uygulanan yabancı kuralıyla ilgili de konuşan Aysal, o dönem yapılan yerli transferlerle ilgili olarak, ''O dönem bir kısıtlama gelmeseydi G.Saray çok sınırlı bir süre içinde normal şartlarda transferi düşünmeyeceği yerli oyunculara yönelmeyecekti. G.Saray, kendi seviyesinde olmayan oyunculara ve fırsatçılık yapan kulüplere hak etmedikleri bedelleri ödemek zorunda kalmayacaktı. G.Saray’ın başarılı olduğu dönemlerde yabancı kuralının tesadüfen gündeme geldiğine inanmak da bence tek kelime ile saftiriklik olur'' dedi.

Yeni formül nasıl olacak?
Mevcut kurala göre kulüpler 14 yabancı futbolcuya lisans çıkarma hakkına sahipken yeni kuralın 6+2+2 şeklinde olacağı konuşuluyor. Yeni kuralın geçerli olması durumunda kulüpler, maç 11'inde yalnızca 6 oyuncuya şans verebilecek ve 2 oyuncu da yedek kulübesinde yer alabilecek. Kalan 2 oyuncu ise maç kadrosunda yer alamayacak.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Hasip Kaplan'dan Mansur Yavaş'a sert tepki: Seni öyle bir rehabilite ederizki, feleğin şaşar
Ece Erken'in evlilikleri kaç kere evlendi ilk eşi Tuncer Öztarhan' kimdir?
Burhan Kuzu'ya hakaretten yargılanan Müjdat Gezen'e zorla getirilme kararı!
Yeşim Ceren Bozoğlu eşi kimdir kaç kere evlendi ilk kocası kimmiş
BMW'den skandal Türkçe yasağı
3 aylar orucu ne zaman tutulur 2020 3 aylar başlıyor
Yorumlar 1 yorum