BIST 113.371
DOLAR 6,87
EURO 7,75
ALTIN 398,85
HABER /  GÜNCEL

Burhan Kuzu'ya hakaretten yargılanan Müjdat Gezen'e zorla getirilme kararı!

Eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu'ya hakaret ettiği gerekçesi ile hakkında açılan davaya mazeretsiz katılmayan Müjdat Gezen hakkında zorla getirilme kararı çıkarıldı.

Abone ol

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin (MGSM) kundaklanmasından sonra yaptığı basın açıklamasında eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu'ya hakaret ettiği gerekçesi hakkında açılan davaya mazeretsiz katılmayan Müjdat Gezen hakkında zorla getirilme kararı çıkarıldı.

İstanbul 67. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasına müşteki Burhan Kuzu'nun avukatı Cüneyd Gülcan katıldı. Müjdat Gezen'in duruşmaya katılmadığı, avukatının da mazeret bildirmeden duruşmaya gelmediği tutanaklara geçti.

"Sanık hakkındaki şikayetimiz devam etmektedir"

Burhan Kuzu'nun Avukatı Cüneyd Gülcan, "Davaya katılmak istiyoruz. Sanık hakkındaki şikayetimiz devam etmektedir. Sanık 4. celse olmasına rağmen gelmemiştir. hakkında zorla getirme emri çıkarılmasını talep ediyoruz" dedi.

Zorla getirilmesine karar verildi

Son iki celsedir de mazeretsiz duruşmalara katılmayan, bu celse herhangi bir mazeret de bildirmeden duruşmaya gelmeyen Müjdat Gezen'in bir sonraki celse zorla getirilmesine karar verdi.

İddianameden

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Müjdat Gezen'in, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin kundaklanmasından sonra yaptığı açıklamada eski AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu'ya hakaret ettiği belirtiliyor. Burhan Kuzu'nun suç duyurusu üzerine hazırlanan iddianamede, Gezen'in, okulun kundaklanmasından sonra okulda yaptığı basın açıklamasında şikayetçiye hakaret ettiği belirtiliyor. İddianamede Gezen'in, "Hakaret" suçundan 3 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep ediliyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri İstanbul son seçim anketi geldi sonuçlar çok tartışılacak Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Yeşim Ceren Bozoğlu eşi kimdir kaç kere evlendi ilk kocası kimmiş
BMW'den skandal Türkçe yasağı
ABD'den muhalif gruplara 300 milyon dolar destek!
Fikret Orman'dan kuruluş yıl dönümü mesajı
Burak Sevinç kaç yaşında Söz dizisi Avcı Fetih kimdir?
Engelli maaşı alana kurban bayramı ikramiyesi var mı?
Yorumlar