YAZARLAR

Ülkü Üstün PGS Hotelleri'nin Dehası

Sizlerle hasretle, gurbetle, buram buram toprak kokan bir sevdadır yaşamak diyerek buluşmanın heyecanı içerisindeyim. Bu heyecanın içerisinde ismini hep özletecek, güçlü bir yürek, deha bir beyin, yazmayı paylaşmayı tutkuyla hak eden, tatil dolu günlerin

Merhabalar,

Sizlerle hasretle, gurbetle, buram buram toprak kokan birsevdadır yaşamak diyerek buluşmanın heyecanı içerisindeyim. Buheyecanın içerisinde ismini hep özletecek, güçlü bir yürek, dehabir beyin, yazmayı paylaşmayı tutkuyla hak eden, tatil dolugünlerin mimarı bir isim var. Kalemimin ucunda derininde, dünyanınher yerinde. Bazı insanlar gerçekten ismi ve soy ismine yakışan birşekilde yaşar, hayata bakar. Ülkü Üstün’de böyle ender bir kişilik.İsmi gibi Ülkü, soy ismi gibi Üstün…

                        

Yok artık diyecekler, Sen yapacaksın hiç durmayacaksın,Aldığın nefesi hakkıyla vereceksin.

Karınca gibi çalışan ekibinin en önünde,vizyonel bir otelcilikanlayışına sahip, hayır kelimesini kullanmayan, Pegas YönetimKurulu Üyesi PGS Hotellerinin lideri Ülkü Üstün;  kimseyapamıyorsa benim yapmam lazım diyerek başladığı her işi en doğru,en iyi, neticeye götüren, her şey yürekte saklıdır diyen veyüreğinde sakladığı hazinesini dünyayla paylaşmasını bilen birisim,  Alçak gönüllük ise en alçak gönüllülük...

  

Enlerin Adamı

Her otele bir Ülkü Üstün Lazım

Dünyada en değerli şey bilgidir.

İnsan okunacak en büyük kitaptır.

Para ucuz bir başarıdır.

Kaybedilen misafir, kaybedilen servettir.

Hangi birine bakıyım, hangi birini yapayım diye bircümle kullanmadım.

Karşınıza çıkan ekranda heyecanla, tutkuylaizleyeceğiniz ekranın içerisine girmek isteyeceğiniz bir film gibibir tatil anlayışını büyük bir hevesle ve istekle yaşatan birotelcilik ruhuyla bir şeyi yönetmekse yönettiğinden daha çok bilenbir isim…

    

Kriz yönetmek tavla gibidir, risk yönetmek isesatranç.

Otelcilikte en önemli unsur öngörüdür.

5-15-25 de rakamdır, 7-14-21 de

Kitle turizmini yönetmek misafir profilinizinbeklentilerini,tercihlerini bilip, sevgi, saygı  her şeyintemelinde insan faktörünün önemini bilmektir. İnsana yatırım yapıpdoğru iş planlamaları yaparak uzun vadeli istikrar yakaladık.Taahhüt etmiş olduğumuz konseptin üzerinde servis ve hizmetsunuyoruz, başarımızın sırrı da burada yatıyor. 

   

Sadece Antalya’da 80 bin kişiye tatil yaptırıyoruz. Sonuç olarakhayat bir seyahattir ve bu seyahati oluşturan kesitleri iyikurgularsanız güzelliklere ve unutulmazlıklara imza atarsınız.Hatıraları güçlü olanların, gidecekleri yollarda anlamlı olur. Gününü kurtarmaya çalışanlar geleceğini kaybederler. Biz Türkturizminin dünya ölçeğinde operatörüyle, uçağıyla, otelleriyleörnek alınan kurumu olmak için sabırla, inatla, azimle, inançla bucennet ülkeye layık olmak için ayağı yere sağlam basarak güçlüadımlarla yolumuzda ilerliyoruz hem de hiç durmadan.

  

Korku Kültürü Değil Bilgi Kültürü Gerekli

Bir misafirimize verdiğimiz değeri personelimize öğretmek bakışaçılarımızı anlamalarını sağlamak isteriz. Otelimizde Konaklamayapan bir misafirimizin kazağını ülkesine uçmadan ona teslim etmekiçin gösterdiğimiz gayret misafirimize bakışımızı çalışanlarımızında anlayışına yol göstermektir. Unutmayın ki en iyi otelcikonuksever otelcidir…

  

Palmiyelerin üstünden denizin en mavisine,

PGS Hotellerinin her noktasında tatil ve gülen yüzlervar

Ülkü Üstün,

Belboyundan komisine, kuaföründen animasyonuna kadar herpersoneline ismi ile hitabeden PGS ailesini motive eden, insanı yüceltelim ki bizde yücelelim diyerek havada kalankonuşmalar yapmak yerine, söylediğini yapan, beğenmediğiniz hiçbirşeyi otelinize sokmayın diyerek büyük bir titizlikle adama göredeğil işe göre adamla çalışan kendine özgün çalışan profili üretenbir yapıyla var olan bir işletme anlayışına sahip.

    

Analitik Zekasını, İnsani Duyarlılıklarla bütünleyen, “Bana onyıl öncesine döner misiniz deseler Bu imkanlarla hayır” derdim amabu akılla üstüne basarak evet derdim. Zaman akıp geçiyor,durduramazsınız ama onu doğru kullanarak geçirebilirsiniz. Hayattaher vaktin, her buluşmanın bir anlamı var. Koca bir yılını tatilhayaliyle geçiren insanları hayal kırıklığına uğratmaya kimseninhakkı yoktur. Otelcilikte karşılarken de, ağırlarken de, uğurlarkende en iyisini yaşatmanız gerekir. Sizin midenizden geçmeyen birşeyi misafirinize de yedirmeyeceksiniz. Hiçbir şeyi bu da var mıvar diye misafirinize sunmayacaksınız. Tatilde geçen zamanıgüzelliklerle doldurmasını bileceksiniz.

   

İyi tatiller Türkiye

Dünyanın Tatil Merkezi PGS Hotellerinde

Anne, baba ve akrabalarınıza kan bağı ile bağlısınızdır ama öylebir gönül bağı kurulmuş ki burada Ülkü Üstün adetatüm çalışlarının babası. Ağabeyi, kardeşi olmuş onlar için hayallerkuracak kadar duyarlı.

Onlar benim fidanlarım dediği çalışanlarıyla çok değerli ferah,geniş apaydınlık bir tatil anlayışını PGS Hotellerindeyaşatıyorlar.

  

Liderler yaptıklarıyla iz bırakırlar, farklarıylaölümsüzleşirler…

Ülkü Üstün; otelcilikte kalibrasyonunu magnumseviyeye taşıyarak PGS Hotellerinin değerlerini kendine özgüdenklemlerle çözen köklerinin ismini; etik, adil, paylaşımcı, Beydağının nemli ve verimli topraklarından Akdeniz’e uzanan her doğangüne, geceye ve yıldızlara ve paylaşmak adına ne varsa kalbiningüneşiyle dokunan gerçek bir lider.

Çözümsüz bir denklem yok onun için  konu; üretmek,değiştirmek, geliştirmek ve en iyisini yapmaksa, hiçbir şeydençekinmeyen cesur, güçlü ve otoriter …

Koşulsuz misafir memnuniyetini kendisine ve ekibine hizmet şiarıedinmiş bu güzel insan yılların, yolların yorgunluğunu hattasağlığından verdiği ödünü bile tatile gelen insanların evlerinedönerken gözlerindeki ışıltıyı veda etmenin hüznünü, sevincinibüyük bir aile olmanın hissiyatını paylaşarak, yaşatarak unutuyor.Yıllara çalışarak meydan okuyor.” Ben hep 19 yaşındayım” diyerekgülümsüyor.

   

Sevgili misafirlerimiz ;

Hayatımızda en çok duymayı arzuladığımız kelimelerin başındagelen TATİL’inizi bizimle geçirmeniz den dolayı size teşekkürederiz.

Ferah yaşam alanları, kaliteli hizmet anlayışı, bakımlı odaları,7 gün 7 gece değişik aktiviteler ile hizmet etmekten büyük onurduyduğumuz siz değerli konuklarımızın memnuniyeti için vargücümüzle çalışıyoruz.

Sizlerden gelen şikayetlerin değerlendirilmesi, çözümü vesonuçlandırılmasında “mevzuat şartlarına bağlılık, şeffaflık,objektiflik,  gizlilik, sürekli iyileştirme, çalışanlarımızıneğitimi ve çevreye saygı” ilkelerine sadık kalmak ile sizlerinmemnuniyeti esas politikamızdır.

Hoş geldiniz!

İyi tatiller dileriz.

Sevdiklerinize güzel bir tatil hediyesi vermek istiyorsanızgönül rahatlığıyla PGS Hotellerini tercih edebilirsiniz.

  

Garantörü Ülkü Üstün’dür.

PGS Hotelcilik tarihine kanıt olması umudumla sizlerlepaylaştığım bu yazının yatırımcısından çalışanlarına, birbirineböylesine kenetlenmiş ve inanmış, Ülkü Üstün önderliğindeki buekibin yaptıklarıyla örnek alınacağına canı gönülden inanıyorum vebu ekibe neden veda etmeden döndüğümü anlatan bir buluşma yazısınıpaylaşmaktan büyük bir keyif duyuyorum.

Tatil tadında kalın.

Yorumlar