BIST 1.428
DOLAR 8,29
EURO 10,00
ALTIN 482,82
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

Ülkü Ocakları'ndan Oğan'a sert sözler!

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan için sert konuştu. Oğan'a "haddini bil" diye seslenen Kılavuz, bir televizyon programındaki Oğan'ın sözleri için de "edepsiz" nitelemesinde bulundu.

Abone ol

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Sinan Oğan'a sert çıkarak haddini aştığını söyledi. Oğan için "edepsiz" nitelemesinde bulunan Kılavuz, referandumda Devlet Bahçeli'nin arkasında olduklarını söyleyerek "evet" diyeceklerini açıkladı. 

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’nın Fatih’te bir otelde düzenlediği programda konuşan Olcay Kılavuz, Anayasa değişikliği referandumunda ’Evet’ diyeceklerini açıkladı. Referandumda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin aldığı karara uyacaklarını belirten Kılavuz şöyle konuştu:

"Lider -evet- dedikten sonra bizim de o kararı sonuna kadar savunarak arkasında dik bir şekilde durmamız gerekir. Biz tatsızlığı, gerilimi, huzursuzluğu istemiyoruz. Ama davamız adına her kim olursa olsun ülkemiz adına iş başa düştüğünde arkamıza bakmayız. Bu millet dardaysa, memleketimizin bize ihtiyacı varsa biz elimize silahımızı alırız, gerekirse de savaşırız."

SİNAN OĞAN’A TEPKİ

MHP’den ihraç edilen Sinan Oğan’ın, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programındaki sözlerine tepki gösteren Olcay Kılavuz, Oğan için edepsiz dedi, haddini aşmamasını istedi. İşte o sözler:

"Bir milletvekilinin ötesine geçemeyen, bir gerekçeyle milletvekili olmuş, bir şovmen kalkıyor, milliyetçi ülkücü hareket adına, genel başkanlık, liderlik tantanaları yapmaya çalışıyor. Sana bu davada herkes gitse, acaba sana yer kalır mı? Sen kimsin, edepsiz. Geçmişinde göster bakalım bu davan için ne yaptın. Haddini aşma. Sen kimsin de kalkarsın -bir can veririz, gerekirse bir can alırız- gibi namussuzluğa düşüyorsun."

ÖNCEKİ HABERLER
Esad şokta! Kabun ablukası kırıldı
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Trump'ın iddialarına Almanya'dan cevap
FETÖ darbesinin arkasında Almanya mı var?
Almanlar Eker'in namazına bile karışmış!
Nevruz öncesi PKK'ya ağır darbe!
Yıldırım'dan şehit ailesine ziyaret!
33 yaşındaki adama 17 yaşındaki kızı kaçırdılar!
Hadise O Ses Türkiye şampiyonu olursa Acun açıkladı!
O Ses Türkiye 2017 şampiyonu kim kazandı birincisi
Yorumlar 55 yorum