BIST 4.930
DOLAR 18,83
EURO 20,22
ALTIN 1.130,07
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Twitter'dan siber saldırı uyarısı aman dikkat!

Twitter kullanıcılarına e-posta ile ilettiği uyarıda internet korsanlarının IP adreslerini, telefon numaralarını ya da e-posta adreslerini öğrenmeye çalışmış olduğunu belirtti.

Abone ol

Sosyal paylaşım sitesi Twitter kullanıcılarına e-posta ile ilettiği uyarıda internet korsanlarının IP adreslerini, telefon numaralarını ya da e-posta adreslerini öğrenmeye çalışmış olduğunu belirtti. 

Saldırılarda kaç hesabın etkilendiği, ele geçirildiği henüz belli değil. Kanada merkezli, kâr amacı güçmeyen bir kuruluş olan Coldhak, Twitter'dan kendilerine de böyle bir uyarı geldiğini bildirdi.

Batılı şirketler ve hükümetlere ait sitelerin heklenmesinden Çin ve Kuzey Kore hükümetlerinin sorumlu olabileceği düşünülüyor.

"Bu (muhtemelen bir hükümetle ilişkili) aktörler sizden e-posta , IP adresinizi ve/veya telefon numaranızı almaya çalışmış olabilir. An itibarıyla sizin hesap bilgilerinizi ele geçirdiklerine dair bir kanıtımız yok. Fakat konuyu inceliyoruz. Daha fazla bilgi paylaşabilmek isterdik. Ama şu an için elimizde size verebileceğimiz başka bir bilgi yok."