BIST 4.963
DOLAR 18,63
EURO 19,63
ALTIN 1.077,07
HABER /  GÜNCEL

TUS sonuçları sorgulama 2018/2 TUS sonuçları TC ile öğrenme

TUS sınav sonuçları açıklandı 2018/2 TUS sınav sonucu sorgulama sayfası haberimizde. ÖSYM tarafından yapılan TUS sınavı sonuçları ÖSYM sayfasında TC şifresi ile sorgulanacak. TUS tercihlerinde ise 45 veya daha yüksek olanlar arasından seçme yapılacak. TC ile TUS sonuç sorgulama ekranı haberimizde

Abone ol

TUS sonuçları açıklandı 2018/2 TUS sonuç sorgulama sayfası haberimizde. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavının (2018-TUS 2. Dönem) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavının (2018- STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) sonuçlarını açıklayan ÖSYM, TC Kimlik Numarası ile sorgulama ekranını erişime açtı. İşte, 2018/2 TUS sonuçları

TUS sonuçları, bir alanda uzmanlaşmak için sonuçlara kilitlenen doktorların erişimine açıldı. ÖSYM'nin birçok merkezde gerçekleştirdiği sınavın ardından merakla sorgulanan TUS sonuçları, 11 Eylül Salı günü saat 13.30'da adayların erişimine açıldı. İşte, TUS sonuçları hakkında detaylar

TUS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TERCİH VE YERLEŞTİRME SÜRECİ NASIL OLACAK: TUS sonucuna göre yerleştirme/ek yerleştirme işleminin yapılabilmesi için yabancı dil yeterliliği ve mesleğini yapmaya yetkili olma şartı aranır.

Adaylar; 2018-TUS 1. Dönem ve 2018-TUS 2. Dönem puanlarını öğrendikten sonra, ilgili sınav dönemi için tercih işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarını ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr adresinden öğreneceklerdir.

Adaylar tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlanacak olan tercih kılavuzundan yararlanmaları gerekmektedir.

Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde internet aracılığıyla tercihlerini değiştirebileceklerdir. Belirtilen tercih süresi dışında tercihlerde herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.

Her bir uzmanlık dalına hangi puana göre seçme yapılacağı ilgili tablolarda gösterilmiştir. Kontenjan tablolarında yer alan programlara, ilgili Ağırlıklı Mesleki Bilgi Sınavı Puanı 45 veya daha yüksek olanlar arasından seçme yapılacaktır. Yerleştirmede esas alınacak Ağırlıklı Mesleki Bilgi Sınavı Puanı 45'ten düşük olanlar o puan türüyle öğrenci alan programlar için yapılan yerleştirme işlemine dâhîl edilmeyeceklerdir.