BIST 4.998
DOLAR 18,82
EURO 20,31
ALTIN 1.128,47
HABER /  GÜNCEL  /  EMLAK

Turyapı'nın resmi kurum projesi

Turyapı Ataşehir'deki resmi kurum projesine başlamak için kolları sıvadı.

Abone ol

Emlak Konut GYO'nun açtığı ihaleyi kazanan Turyapı, İstanbul Ataşehir resmi kurum binası için bir sözleşme imzaladı.

Sözleşme kapsamında Turyapı, resmi kurum binasının tüm inşaat işlerini anahtar teslim gerçekleştirecek.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın açtığı ihaleyi kazanan Turyapı, İstanbul Ataşehir'de yapılması planlanan resmi kurum binası ile altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatları işi için 6 Mayıs 2013 tarihinde bir sözleşme imzaladı. Sözleşmeyle ilgili olarak açıklamada bulunan Turyapı Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Turpcu, İstanbul Ataşehir'de yapılacak önemli bir kurumun proje ortağı olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek sözleşmenin hemen ardından çalışmaları başlattıklarını belirtti.

Turpcu, hızla yapılaşan ve yakın bir zaman önce ilçe belediyesi statüsüne de kavuşan Ataşehir'in yakın gelecekte yalnızca İstanbul ve Türkiye'nin değil, dünyanın da önde gelen finans ve ticaret merkezlerinden biri olacağının altını çizdi.

Güvenilir yapıların markası

Güvenilir ve sağlam konutların markası olarak ünlenen Turyapı, 1976 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. 37 yıldan bu yana İstanbul, Ankara, İzmit ve Zonguldak'ta 5.000 konuta imza atan Turyapı, zamana dayanıklı ve yaşanabilir estetik konutlar inşa etmek misyonuyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Özellikle birinci derecede deprem bölgelerinde hayata geçirdiği sağlam konutlarla adından söz ettiren Turyapı, bu bölgelerde tünel kalıp sistemini kullanarak en ileri teknolojik yöntemlerle konut inşa ediyor. Uzman kadrosuyla her geçen gün daha büyük projelere imza atan Turyapı, hızla büyüyen örnek bir kurum olarak dünyada gelişen yeni teknolojileri Türkiye'de hayata geçiriyor, sektörel normların ilerlemesine katkı sağlıyor.