BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  GÜNCEL

Türkiye'den Katar için yeni çözüm! Bugün başlıyor

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Katar'a yardımların devam edeceğini belirterek, "Gıda maddelerini uçakla götürmek ekonomik değil. İlk gemimiz bugün Katar'a doğru yola çıkacak" dedi

Abone ol

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bazı Arap ülkeleriyle kriz yaşayan Katar'a gıda ve malzeme desteği için gönderilen uçak sayısının 105'i bulduğunu belirterek, "Normal gıda maddelerini uçakla götürmek sürdürülebilir ve ekonomik değil. İlk gemimiz bugün Katar'a doğru yola çıkacak, ardından gemilerle devam edeceğiz." dedi.

Zeybekci, konuya ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

TÜRKİYE 105 KARGO UÇAĞI GÖNDERDİ

Katar'ın ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik Türkiye'nin attığı adımlar konusunda bilgi veren Zeybekci, "Türkiye ihtiyaçları karşılamaya devam ediyor. Kısa sürede bu problemin ortadan kalkacağına inanıyoruz. Türkiye'den Katar'a gönderdiğimiz kargo uçaklarının sayısı 105 oldu." diye konuştu.

Sürecin uçakla sürdürülebilir olmadığını anlatan Zeybekci, şöyle devam etti:

UÇAK EKONOMİK DEĞİL GEMİ YOLA ÇIKACAK

"Normal gıda maddelerini uçakla götürmek ekonomik değil. İlk gemimiz bugün Katar'a doğru yola çıkacak, ardından gemilerle devam edeceğiz. Karayolunu da şu anda kullanmaya başladık. Gıda maddelerinin ardından daha dayanıklı tüketim ve ev ihtiyaç malzemelerine başladık. Önümüzdeki günlerde diğer alanlara doğru da hızlı bir şekilde geçeceğiz. Temenni ediyorum ki bir an durum normalleşir ve Körfez'de kardeşler arasındaki problem biter, Ramazan Bayramı'na problemsiz girmek güzel olur. Ramazan gibi mübarek bir günde kardeşler arasında kucaklaşma olmasını temenni ediyoruz."

ÖNCEKİ HABERLER
Ordu iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Tekirdağ iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Siirt iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Kahramanmaraş iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Kadir Gecesi duası Peygamberimizin Kadir Gecesi duaları
Kırşehir iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Rize iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Kastamonu iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Şanlıurfa iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
İstanbul iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Yorumlar 5 yorum