BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Türkiye'de Apple almak isteyenlere müjdeli haber! Tim Cook duyurdu

Apple CEO'su Tim Cook, TL'nin dolar karşısında bir yılda yüzde 33 değer kaybetmesi nedeniyle Apple’ın satışlarının 700 milyon dolarlık bir kayba uğradığını itiraf etti ve “Kur farkı dolayısıyla sorun yaşadığımız bu ülkelerde indirime gitmeyi düşünüyoruz” dedi

Abone ol

Apple CEO'su Tim Cook, 2019 yılında Türkiye'deki iPhone fiyatlarında indirime gidecekleri müjdesini verdi. Reuters’a konuşan Cook, Çin ve Türkiye gibi pazarlarda, yerel para birimlerinin dolar karşısında yaşadığı değer kaybından olumsuz etkilendiklerini söyledi.

Apple CEO’su, “Özellikle Türkiye'de TL'nin bir yılda yüzde 33 değer kaybetmesiyle satışlarımız 700 milyon dolarlık bir kayba uğradı” dedi. Kurdaki artış nedeniyle sorun yaşadıkları bu ülkelerde ürünlerinin fiyatlarını indireceklerini söyleyen Tim Cook, şu ifadeleri kullandı:

 "iPhone fiyatlarını yerel düzeyde daha tüketilebilir bir hale getirmeye karar verdik. Çin ve Türkiye gibi pazarlarda, yerel paranın dolar karşısında değer kaybetmesi bizleri çok fazla etkiledi. Özellikle Türkiye'de TL'nin bir yılda yüzde 33 değer kaybetmesiyle satışlarımız 700 milyon dolarlık bir kayba uğradı. Kur farkı dolayısıyla sorun yaşadığımız bu ülkelerde indirime gitmeyi düşünüyoruz."

'ÇİN İLE İŞLER DÜZELİYOR': Kurdaki, dalgalanmalardan ciddi şekilde etkilendikleri Çin, Türkiye, Hindistan ve Brezilya gibi ülkelerde hangi ürünlerde ne zaman indirim yapacakları ile ilgili ise henüz bir bilgi verilmedi.

ABD ve Çin arasındaki ticaret gerilimlerinde yumuşama işaretleri bulunduğunu belirten Cook, Reuters ile söyleşisinde, "Ticari gerilimi grafiklendirmek isteseniz, bu ay Aralık ayındaki orandan açıkça daha düşük... İki ülkenin sorunları çözebileceği konusunda iyimserim" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Yaşlı insanlarda eğer bu varsa ölüm tehlikesi daha yüksektir!
TOKİ''den yeni kampanya 379 lira taksitle konut fırsatı
Bilim insanları açıkladı! Kadınlarda stres kilo yapıyormuş
Milli mücadele sırasında kullanılan konak restore ediliyor
FETÖ davaları öğretmene 6 yıl verildi bylock cezası da 8 yıl hapis
Bakan'dan elektrik dağıtım şirketlerine uyarı!
Ayvacık'ta TOKİ konutları için kura heyecanı yaşandı
Sandro Wagner, Tianjin Teda'ya gitti
Instagram'ı karıştıran güncelleme! Dil değiştirme ayarı nasıl yapılır?
3 yıldır firari olan FETÖ'cü çift Eskişehir'de hücre evinde yakalandı
Yorumlar