BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,15
ALTIN 502,79
HABER /  GÜNCEL

Türkiye ve ABD bugün masaya oturuyor! Gündem FETÖ

ABD ile FETÖ terör örgütü ile mücadele, elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi, vize, konsolosluk ve Türkiye'de tutuklu ABD vatandaşlarının ele alınacağı toplantı Ankara'da yapılıyor.

Abone ol

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türkiye ile ABD teknik seviyede ikili ilişkilerin çeşitli veçhelerini farklı vesilelerle düzenli olarak ele alıyor. Bu çerçevede, Dışişleri bakanlığında yapılan toplantıda, başta Fetullah Gülen’in iadesi olmak üzere FETÖ terör örgütüyle mücadele, iki ülke arasında adli işbirliği ve her iki ülkede tutuklu Türk ve ABD vatandaşları konularında görüş teatisinde bulunulacak.

Toplantıda iki ülke Adalet, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları yetkilileri yer alıyor. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın 16 Şubat'ta Türkiye ziyaretinde görüş ayrılıklarını ortadan kaldırmak ve karşılıklı güvenin yeniden tesisi amacıyla iki ülke arasında mekanizma kurulması kararlaştırılmıştı. Bu kapsamda oluşturulan 3 çalışma grubundan birini FETÖ, konsolosluk, vize, hukuki konular ve ABD'nin Türkiye'de tutuklu bulunan vatandaşları oluşturuyor.

Toplantının ardından ortak açıklama yapılması bekleniyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Cuma hutbesi konusu 13 Temmuz cuma hutbesi tam metin
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Maşallah Hocam! Ele geçirilen paralar say say bitmedi
Adnan Oktar 2010 sonrası FETÖ'nün güdümüne nasıl girdi?
Türkiye en büyük savunma ihracatını gerçekleştirdi
Anayasadan 'ırk' kelimesi kaldırıldı
Cuma mesajları resimli yeni 2018 SMS uyumlu
KPSS sınav yerleri 2018 ÖSYM sınav giriş belgesi alma
Facebook'a şok! Soruşturma başlatıldı
İstanbul'da Gülsuyu'nda helikopter destekli operasyon
Yorumlar