BIST 10.983
DOLAR 33,08
EURO 36,00
ALTIN 2.523,61
HABER /  GÜNCEL

Türkiye günlerce konuşmuştu! O isim FETÖ'cü çıktı

İZMİR’de 2 yıl önce karakol bahçesindeki köpeği beylik silahıyla vuran Komiser Mesut A’nın da FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı. Köpeği vurduktan sonra Mesut A. trafik kazasında da bir kişiyi öldürmüştü.

Abone ol

İZMİR'de önce köpekleri vuran 2 yıl sonra da yaşlı bir kadına arabasıyla çarpıp öldüren olay Komiser Mesut A. FETÖ'cü çıktı. Son KHK ile meslekten ihraç edilen Muset A. hakkında idari ve adli soruşturma devam ederken yaptıkları akıllara geldi.

Mesut A. Çiğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez Polis Amirliği'nde 19 Haziran 2015 tarihinde, karakoldaki polislerin beslediği iki sokak köpeğinin bahçeye girmesine sinirlenip onları vurmasıyla Türkiye gündemine oturmuştu.

Komiser Yardımcısı Mesut A., köpeklerden 'Kurt Efe'nin bahçeye girmesi üzerine kapının önünde çalışır halde bekleyen ekip arabasından beylik tabancasını alıp ateş etmişti. Vurulan köpek can havliyle karakol bahçesinden kaçmaya çalışırken Komiser Mesut A'nın hiçbir şey olmamış gibi ekip arabasına binip uzaklaşması kamera görüntülerine yansımıştı.

Olaya hayvanseverler büyük tepki gösterirken, Komiser Yardımcısı Mesut A. yıllık izine çıkmış ve beylik tabancasına da Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla el konulmuştu. Savcılıkta ifade veren Komiser Yardımcısı M.A., iki gündür kullanmadığı silahını kontrol etmek amacıyla kör noktaya doğrulttuğunu, köpeği görmediğini ileri sürmüştü.

BİR KİŞİNİN ÖLÜMÜNE DE SEBEP OLDU
Komiser Yardımcısı M.A,bu olaydan kısa bir süre sonra bu kez de trafik kazasında bir kadının ölümüne neden olmuştu. Kaza, iki yıl önce akşam 21.30 sıralarında Yalı Caddesi'nde meydana geldi. Mesut A. yönetimindeki otomobil yolun karşısına geçmeye çalışan 72 yaşındaki Gülgün Tuna'ya çarptı. Ağır yaralanan Tuna ambulansla kaldırıldığı Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.