YAZARLAR

Türkiye Bayram Tatilinde Nereleri Tercih Etti?

9 Günlük bayram tatili iç pazarı oldukça hareketlendirdi. Bayramda hangi tatil destinasyonlarına daha çok talep oldu? Nadir Uzun, Alper Tekbaş'a anlattı.

Estilo Tur & Tatilstil.com İcra Kurulu Başkanı ve Kurucu OrtağıNadir Uzun, Türkiye’nin içinde bulunduğu bu turizm krizi kafakarışıklığı konusunda açıklama ve bazı yönlendirmelerde bulundu.Türkiye’nin güçlü ve büyük bir ülke olduğunu ve yaşanabilecek birkrizin en az kayıpla atlatılabileceğine olan inancının tam olduğunuifade etti. Bunun yanında son dakika rezervasyonlarıyla da birlikteRusya ve Ukrayna’dan çok sayıda yabancı misafirin gelmeyebaşladığını ve bizden kolay kolay vazgeçemeyeceklerini dekonuşmasına ekledi.


Aynı zamanda TÜRSAB Kültür Komitesi Başkan Yardımcısı görevini desürdüren Nadir Uzun, “Türkiye gerek coğrafi güzelliği, gerek uygunfiyat ve avantajlarıyla ve gerekse Türk misafirperverliği veotellerdeki çalışan personelin sıcaklığı ve misafire anlayışlı vedürüst yaklaşımıyla yabancı misafirlerin ilgisini çekiyor. Yabancımisafirlerimizin bunları bir arada bulabildiği başka bir ülke dahayok. Bu sebeple Türkiye kolay vazgeçilebilecek bir ülke değil.”


“Rusya uçak krizi öncesinde de kendi içinde yaşanan ekonomik krizsebebiyle bir daralma yaşamış ve geçtiğimiz yıllarda ortalama %19gibi bir düşüş gerçekleşmişti zaten. 2016 yılında da bunun uçakkrizi gerçekleşeme de %40 gibi bir rakama ulaşacağını bizlerbekliyorduk. Bu pek tabii yaşanılan siyasi krizlerle de daha fazlaşiddetlenerek ülkemizi olumsuz etkiledi, bunda hem fikiriz. Ancakşu zor günlerde ülkemizin yanında olarak, felaket çığırtkanlığıyaparak yangına benzinle değil su ile gitmek gerekir. Beninanıyorum ki ilerleyen günlerde de 2 ülke arasındaki yumuşamayabaşlayan ilişkilerle ve de buzların kırılması ile beraber sondakika rezervasyonlarında yabancı turistlerle özellikle Ege veAkdeniz sahil bölgelerindeki otellerimiz rahat bir nefesalacaktır.” diyor ve konuşmasını sürdürüyor.


“9 Günlük Bayram tatili iç pazarı oldukça hareketlendirecek”
“Öncelikle önümüzdeki Ramazan bayramının ve sonrasında da Kurbanbayramının iç pazarı ve Turizm’e rahat bir nefes aldırabilmek adına9 gün olarak belirlenmesi otellerin yüzünü güldürecek ve iç pazarabir ivme kazandıracaktır. Bütün bir sene çalışan vatandaşlarımız,bu uzayan bayram tatillerini iyi değerlendirerek, çok avantajlı birşekilde tatillerini ülke sınırları içinde güvenle ve huzurla uygunfiyatlara yapabilirler.”


“Ege’de Alaçatı, Akdeniz’de Olympos”

“Bizim memleketimiz gerçekten muazzam bir güzelliğe sahip.Karadeniz’inden, Ege’ye; Ege’den de muhteşem Akdeniz’ingüzelliklerine kadar, her yeri olağanüstü. “
“İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı, tarihi taş evleri ve rüzgârsörfüne çok uygun plajları ile muhteşem bir doğa harikası. Ben canıgönülden tavsiye ediyorum insanımıza bu güzide bölgeyi. 2010yılından bu yana da burada düzenlenmekte olan çok güzel birfestival var. Alaçatı Ot Festivali, bu bölge de yetişen otlardanyapılan yemekler ile bölge kendini çok güzel tanıtıyor vekalkındırıyor.”
“Yine Ege’de bir doğa harikası, Bozcaada’yı önerebilirim. Ülkemizinüçüncü büyük adasıdır ve Çanakkale’ye bağlı olup yazları Türktatilcilerimizin uğrak yeridir. Bu bölgeye seyahat acentelerimiztarafından Bozcaada turları düzenlenmektedir ve insanımıztarafından da muazzam bir ilgiyle karşılaşmaktadır.”
“Tabii bir de Akdeniz var. Harika bir doğa ile çevrelenmiş, boloksijenli ve tertemiz bir güzelliğe sahip denizi ile Olympos adetabir cennet. Oraya gidip ağaçtan evlerde veya küçük butikpansiyonlarda kalarak kendinizi doğaya bırakabilirsiniz. Bölgetamamen huzur kokuyor. Tabii daha neler var neler söylemeklebitmez. Kemer’i, Alanya’sı, Manavgat’ı, Kaş’ı, Finike’si, Belek,Side hangi birini sayayım ki.”

“Bayram’da doyasıya eğlenmek isteyen için de Kıbrısvar”

Pek tabii Bayram tatillerinde sanatçılarla ve tabiri caizsedoyasıya eğlence için de Kıbrıs Otelleri var. Konaklama, uçak vetransfer dâhil olmak üzere burada seyahat acentelerimiz çokavantajlı imkânlar sunabilmektedir. Çok uygun fiyatlarlavatandaşlarımız bayram tatilinde, uçağını, transferini, otelinialarak bütün sene çalışmanın yorgunluğunu giderebilir ve şehrinstresli hayatından bir nefes de ülkemizin yanı sıra bizim insanımızalabilir. Kıbrıs’ta her şey dâhil eğlenilebilecek lüks oteller;Girne, Bafra, Magosa ve Lefkoşa bölgelerinde konumlanmışdurumdadır.

Yorumlar