BIST 7.949
DOLAR 28,85
EURO 31,46
ALTIN 1.888,33
HABER /  SPOR

Türk futbolunda ikinci şok

Vestel'in Manisa'dan desteğini çekmesinin ardından ikinci şok başkentte yaşandı

Abone ol

KC Group ve Etimesgut Şekerspor Kulübü Başkanı Hızır Demir, ''Etimesgut Şekerspor'un önünün tıkanacağını gördüğümüz için, KC Group olarak sponsorluktan çekilmek durumunda kaldık'' dedi.

Hızır Demir, KC Group'un Ulus'taki bürosunda düzenlediği basın toplantısında, 2005-06 sezonundan itibaren ana sponsorluğunu üstlendikleri, TFF 2. Lig takımlarından Etimesgut Şekerspor'un, geçen sezondan beri önünün tıkanmaya çalışıldığını öne sürerek şöyle konuştu:

''Hakem hataları Türk futbolunda hastalık haline geldi. Siz sahada ne kadar iyi olursanız olun, haklı bile olsanız, hakem karar verdiğinde yapacak bir şey kalmıyor. Geçen sezondan beri hakem hatalarından çok çekiyoruz. Geçen sezon sabrettik, ama bu yıl iyi bir takım olmamıza ve yaptığımız ilk 3 karşılaşmayı da kazanmamıza rağmen, gelecekten umutlu değiliz, çünkü hakem son maçımızda durup dururken bir oyuncumuza kırmızı kart gösterdi. Biz de bu kırmızı kartların devamının geleceğini öngördük, zira geçen sezon bize yapılan muamele aklımıza geldi. KC Group olarak oturup düşündük, sonuç olarak Etimesgut Şekerspor'un önünün tıkanacağını gördüğümüz için, sponsorluktan çekilmek durumunda kaldık.''

Etimesgut Şekerspor'un sponsorluğunu yaptıkları dönemde, kulübün altyapısına büyük yatırımlarda bulunduklarını dile getiren Demir, Futbol Federasyonu'ndan hiç destek görmemekten yakındı. Bazı çevrelerin, kurumların sporun içine girmesini istemediği görüşünü de savunan Demir, sponsor desteğini çekme kararlarının sadece hakem hatalarından kaynaklanmadığını vurgularken, ''Türkiye'deki futbol kirli. Doğru yönetilmiyor'' dedi.

Demir, dün Vestel'in, Manisaspor'dan desteğini çekmesinin, kararlarında etkileyici olduğunu da sözlerine ekledi.