BIST 2.913
DOLAR 17,95
EURO 18,27
ALTIN 1.025,55
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Türel sanayi esnafına müjdeyi verdi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Genel Kurulu’na katıldı.

Abone ol

Sanayi esnafına müjde veren Türel, “İmar sorunu konusunu çözüyoruz. O konuda komisyonumuz uygun kararını aldı. 9 Nisan Pazartesi meclisimizden Allah’ın izni ile geçireceğiz“ dedi.

Akdeniz Sanayi Sitesi Düğün Salonu’nda gerçekleşen genel kurula AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk ve sanayi esnafı katıldı. 

Hep Birlikte Güzel Bir Aileyiz 

Genel Kurulda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, her yıl genel kurullarda sanayi esnafı ile buluşmanın büyük bir gurur vesilesi olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı; “Sizlerle her zaman farklı ortamlarda da bir araya gelmek bizim için bir fırsat oluyor. Çünkü her oluşumumuzda yapacağımız, yapmakta olduğumuz işlerle ilgili sizlerle fikir alış verişinde bulunuyoruz ve bunun da faydalarını görüyoruz. Gönül ister ki bu buluşmalarda bütün herkes bulunsun ama seçimden seçime sizi hatırlayanlar şimdi yakında yine seçimler var, sizleri yeniden ziyaret etmeye başlarlar. Ama biz seçim olsa da olmasa da buradayız. Biz hep birlikte güzel bir aileyiz”

Nereden Nereye

Büyükşehir Belediyesi’nin Akdeniz Sanayi Sitesi’ne yapılan yatırımları değerlendiren Türel, şöyle konuştu; “Akdeniz Sanayi Sitemizin nereden nereye geldiğini şöyle bir gözlerimin önünden film şeridi gibi geçiriyorum. 2004 senesinde göreve geldiğimizde Akdeniz Sanayi Sitesi’nin iki damla yağmurda göle dönen caddelerini herhalde unutmamışsınızdır. Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür, çabuk unutuyoruz diye söylüyorum. Adeta o göle dönen, akarsuya, nehre dönen yollardan işinize gidip o şartlarda hizmet etmeye çalışıyordunuz. Yetmez, tabi o şartlarda müşteriyi bulmakta da güçlük çekiyordunuz. O dönemde çok hızlı bir şekilde hemen yağmur suyu kanallarını burada hem de devasa yağmur suyu kanallarını inşa ettik. Arkada Göksu deresine bağladık ve o gün bugündür artık o sorunlar ortadan kalktı, biz bile unuttuk. Böyle bir sorun vardı o zamanlar, ne haldeydik, şimdi ne haldeyiz diyebilecek fırsatı bile bulamıyoruz. Altyapısıyla, kanalizasyonu ile ilgili çok önemli hizmetler yaptık. Sıcak asfalt ile ilgili çok önemli hizmetler yaptık. Hepsini tek tek saymayayım, kavşak düzenlemesine kadar detaylı çalışmalar yaptık. Milletvekilliğim döneminde okulla ilgili gereken adımları attık. Şimdi Büyükşehir Belediye başkanı olarak yine emrinizdeyiz.”

Yapılan Hizmetler Esnafa Yarıyor 

Akdeniz Sanayi Sitesi’nin sorunlarını çözmenin kendileri için bir mutluluk vesilesi olduğunu anlatan Türel, yıllar önce motor tamircisi bir esnafla yaşadığı anıyı paylaştı; “Akdeniz Sanayi Sitesi’nin işlerini çözmek, sizin işlerinizde size yardımcı olmak bizim için gerçekten mutluluk vesilesi. Biz kalpten sizlere yardımcı olmak, milletimize hizmet etmenin heyecanı ile gece gündüz yaşıyoruz. Antalya’mızı da bir taraftan inşa etmeye, ihya etmeye çalışıyoruz. Bizim yapmakta olduğumuz bütün bu yatırımların yansıması tamamen sizlere. Bakınız ilk dönemde hem de küresel kriz zamanıydı. Raylı sistem 1. Etabının inşasını yapıyoruz, ben yine Akdeniz Sanayi Sitemizde esnaflarımızı geziyorum. Bir arkadaşımızın dükkanını girdim. Motor tamircisi. Dedi ki başkanım bu küresel kriz, ekonomik krizde Allah senden razı olsun. Bak ben motor tamircisiyim. Şu içerde 8 tane tamir bekleyen motor var. Bunların hepsi senin raylı sistem inşaatındaki şantiyeden geldi. Eğer sen raylı sistem inşaatını yapmıyor olsaydın ben bugün siftah etmemiş olacaktım. Bir raylı sistem inşaatının o küresel kriz döneminde buradaki bir motor tamircisi kardeşimize sağladığı katkı gerçekten benim hafızamda yer etti”

Vatandaşımızın Oyuna Değil Gönlüne Talibiz 

Proje olmadan kalkınmanın mümkün olmayacağının altını çizen Türel, şunları söyledi; “Şimdi bana ne diyorlar, Menderes Türel 3. Etap Raylı Sistemi yapma. Menderes Türel, limanlar yapma, yat limanları yapma, Boğaçayı Projesi’ni hiç yapma, Konyaaltı Sahili’nde aman ha, elini sürme. Biz tabi onları dinlemiyoruz. Bizim çünkü Antalya’ya hizmet borcumuz var. Biz Antalya’ya, size, ne yapsak azdır. Biz bu bilinçle çalışıyoruz. Bir şehri kalkındıracaksak, sanayideki esnafımızı kalkındıracaksak, biz bu hizmetleri yapmazsak bu hizmetlerin size yansıması nasıl olacak? Onu yapma, bunu yapma diyenlerin aklından o yapılmazsa, bu yapılmazsa bu sanayideki esnaf nasıl kazanacak diye geçiyor mu? Ama dertler başka. Biz bu hizmetlerle, sizlerle gönül köprüleri kurmak suretiyle bu dostluğu güçlendirdiğimizde bana onu yapma bunu yapma diyenlere fırsat düşmez diye Antalya’ya ihanet etmeye çalışıyorlar. Mesele bu kadar basit. Çünkü biz her zaman söylüyoruz, biz seçimler yaklaştığı için söylemiyoruz. Biz vatandaşımızın seçimlerde oyuna talip olmuyoruz. Biz 5 senelik hizmet dönemimizde vatandaşımızın gönlüne talip olmaya çalışıyoruz. Biz Allah rızası için çalışıyoruz. Biz sizlerin rızasını alalım, gönlünü kazanalım inanınız bizim için her şeyden değerlidir”

Halk Cevabı Sandıkta Verecek

Antalya’ya yapılan hizmetlerin itibarsızlaştırılmaya çalıştığını ifade eden Türel, “Biz hep Antalya’nın kalkınması için çalışıyoruz. Antalya’da ne zaman iyi bir şeyler yapmaya kalksak hemen bir iftira furyası. Geçmişte Antalya’ya bir çivi bile çakmayanlar şimdi bizim bu yaptığımız hizmetleri görünce yaptıklarımızı nasıl itibarsızlaştırırız, nasıl itibar suikastıyla bu yapılanları halka unuttururuz, yapılanları nasıl gölgede bırakırız diye düşünüyorlar. Dertleri bu. Ama bir yerde yanılıyorlar. Onlar zannediyorlar ki kendileri çok uyanık. Halk hiçbir şeyin farkında değil. Kusura bakmayın, bu halk bu esnaf her şeyin farkında her zaman yeri geldiğinde de en güzel cevabı millet olarak sandıkta veriyor, inşallah yine verecektir. Ben buna kalpten inanıyorum. Şimdi bizim bu yaptığımız hizmetleri görünce yaptıklarımızı nasıl itibarsızlaştırırız nasıl itibar suikastlar ile bu yapılanları unuttururuz halka yapılanları gölgede bırakırız dertleri bu. Ama bir yerde yanlıyorlar. Onlar zannediyorlar ki kendileri çok uyanık halk hiçbir şeyin farkında değil kusura bakmayın bu halk bu esnaf her şeyin farkında. Her zaman yeri geldiğinde de en güzel cevabı net olarak sandıkta geri veriyor. İnşallah gene verecektir” diye konuştu. 

İmar Sorunu Çözülüyor 

Konuşmasının sonunda sanayi esnafına müjde veren Türel, imar sorununu çözdüklerini belirtti. Türel konuşmasına şu sözlerle son verdi; “Ben kongremizin Akdeniz Sanayi sitemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hakan başkanımla el ele vermek suretiyle imarla ilgili sorunlarınızı da tek tek çözdük, çözüyoruz. Tabi imarla ilgili yaptığımız çalışmalar elbette bizim görevimiz. Her yaptığımız çalışma hukuk kanun usul yönetimlerine uygun olmak zorunda. Bu konu elbette dersimize çalışmadan da hemen evet deme şansımız olmuyor ama biz dersimize iyi çalışan, çalışkan bir talebe olmak gayreti ile bütün sorunları çözüyoruz. İnşallah sizin imar sorunu ile ilgili konuyu çözüyoruz. O konuda da komisyonumuz uygun kararını aldı. 9 Nisan pazartesi günü mecliste Allah’ın izni ile geçireceğiz. Şimdiden sizlere hayırlı uğurlu olsun diyorum” 

ÖNCEKİ HABERLER
Polis müdürü göçmen kaçakçılığı ve rüşvetten tutuklandı
Polis müdürü göçmen kaçakçılığı ve rüşvetten tutuklandı
Ataşehir'de fabrika yangını
Ataşehir'de fabrika yangını
İsrail'in katliam yaptığı Filistin'de ulusal yas ve genel grev
İsrail'in katliam yaptığı Filistin'de ulusal yas ve genel grev
Husilerden Suudi Arabistan'a füze saldırısı
Husilerden Suudi Arabistan'a füze saldırısı
Binali Yıldırım'dan KOBİ'lere nefes kredisi müjdesi
Binali Yıldırım'dan KOBİ'lere nefes kredisi müjdesi
Erdoğan: Çatlayın patlayın AKM'yi yıktık
Erdoğan: Çatlayın patlayın AKM'yi yıktık
ASELSAN'ın yeni üyesi NEFER zorlu testi geçti
ASELSAN'ın yeni üyesi NEFER zorlu testi geçti
Rehberlik hizmeti veren telefon uygulamları için flaş açıklama
Rehberlik hizmeti veren telefon uygulamları için flaş açıklama
Yok böyle iğrençlik! Karısıyla cinsel ilişkiye girdi zorla kızına izletti
Yok böyle iğrençlik! Karısıyla cinsel ilişkiye girdi zorla kızına izletti
FETÖ'nün Balkan yapılanmasının kodları çözüldü meğer o isim
FETÖ'nün Balkan yapılanmasının kodları çözüldü meğer o isim