HABER /  GÜNCEL

TSK'ya çok konuşulacak Menzil ve Süleymancılar sorusu

Fox TV haber spikeri Fatih Portakal, sosyal medya hesabı üzerinden Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik Menzil ve Süleymancılar'la ilgili ilginç bir soru sordu. Portakal TSK'nın içinde FETÖ'den sonra Süleymancılar ve Menzilciler'in yapılandığı iddiasının doğru olup olmadığını sordu ancak yanıt alamadı.

TSK'ya çok konuşulacak Menzil ve Süleymancılar sorusu

Portakal, "Görevde bir subayla konuştum, Ergenekon mağduru olup şimdi değeri anlaşılanlardan. 10 yıl sonra Mustafa Kemal’in ordusu kalmayacak iddiasında. Nedeni "FETÖ’den ders alınmaması” diyor. Yeni moda Süleymancılar ve Menzilciler diye ekledi. Doğru olabilir mi?" diye yazdı.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ'ın Kara Harp Okulu’nda ‘Cuma namazını hangi tarikatın imamı kıldıracak’ kavgasının yaşandığını iddia etmesinin ardından gözler Türk Silahlı Kuvvetleri'ne çevrilmişti.

BİR SUBAYLA KONUŞTUM: Twitter hesabından açıklamada bulunan Portakal, şu iddiayı yazdı:
-"Görevde bir subayla konuştum, Ergenekon mağduru olup şimdi değeri anlaşılanlardan. 10 yıl sonra Mustafa Kemal’in ordusu kalmayacak iddiasında. Nedeni "FETÖ’den ders alınmaması” diyor. Yeni moda Süleymancılar ve Menzilciler diye ekledi. Doğru olabilir mi? ".

Portakal'ın sorularına ilişkin TSK'dan henüz yanıt gelmedi.

Yorumlar 23 yorum