HABER /  DÜNYA

Trump siyasi tarihin en büyük hatasını yaptı!

Beyaz Saray'da tutunamayan Donald Trump'ın eski Baş Stratejisti Steve Bannon, FBI Başkanı Comey'in azledilmesini, 'modern siyasi tarihte yapılan en büyük hata' olarak değerlendirdi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın eski Baş Stratejisti Steve Bannon, James Comey'nin Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Başkanlığı görevinden alınmasıyla ilgili yorumları çok konuşulacak türden.

Bannon, CBS kanalına yaptığı açıklamada, bir "kurum" olarak nitelediği FBI'ın eski Başkanı Comey'yi Trump'ın görevden almasına karşı çıktığını belirtti.

ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi gibi kurumların başkanlıkları değişmesi durumunda değişebileceğini vurgulayan Bannon, FBI'ın farklı olduğunu kaydetti.

Comey'nin görevden alınmasının "modern siyasi tarihte" yapılan en büyük hata olduğuna işaret eden Bannon, "FBI'ın kurumsal mantığının, özellikle de bir soruşturma bağlamında, başkan değiştirilerek değiştirilebileceğini düşünmüyorum" ifadesini kullandı.

Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'in Rusya'nın 2016 başkanlık seçimlerine karıştığı iddialarını araştırmasına da değinen Bannon, "Comey görevden alınmasaydı, Mueller soruşturması olmayacaktı." dedi.

ABD Başkanı Trump tarafından görevinden azledilen James Comey

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders, 18 Ağustos'ta basına yaptığı açıklamada, Beyaz Saray Baş Stratejisti Bannon'ın görevine son verildiği yönündeki haberleri teyit ederek "Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü John Kelly ve Steve Bannon karşılıklı olarak bugün Bannon'ın görevindeki son günü olduğu hususunda anlaştı." demişti.

Trump'ın, Rusya soruşturmasını yürüten FBI Direktörü Comey'nin görevine 10 Mayıs'ta son vermesinin ardından ABD Adalet Bakanlığı, soruşturma için eski FBI direktörlerinden Robert Mueller'i özel savcı olarak tayin etmişti. Comey'nin görevine son verilmesi ABD kamuoyundaki Rusya tartışmalarını alevlendirmişti.

Trump'ın koca ekibinden geriye bir kişi kaldıTrump'ın koca ekibinden geriye bir kişi kaldıTrump'ın koca ekibinden geriye bir kişi kaldıTrump'ın koca ekibinden geriye bir kişi kaldıHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
ABD'de yıkılıyor! Irma kasırgasında son durum felaket
Arakan'da son durum ne? Dalai Lama ilk kez konuştu
2019'da aday mısınız sorusuna Bahçeli'den yanıt!
Demirtaş kendi bildiğini okudu
Türkiye'den Arakan için kritik bir adım daha!
Millet Kütüphanesi girişleri saat kaçta ne zaman kapanıyor?
Yorumlar