BIST 8.057
DOLAR 28,88
EURO 31,22
ALTIN 1.877,25
HABER /  DÜNYA

Toyota Türkiye’de neler oluyor ?

Toyota Türkiye Fabrikası İdari İşler Bölümü’nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Şevket Özhan ölü olarak bulundu. Özhan’ın başına ateş eder...

Abone ol

Toyota Türkiye Fabrikası İdari İşler Bölümü’nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Şevket Özhan ölü olarak bulundu. Özhan’ın başına ateş ederek intihar ettiği iddia edildi.
İddiaya göre, Olay, sabah saat 06.00 sıralarında, fabrikanın TEM otoban yolu tarafına bakan giriş bölümünde meydana geldi. 1993 yılından bu yana Toyota Türkiye Fabrikası İdari İşler Bölümü’nde güvenlik görevlisi olarak çalışan ve başına ateş ederek intihar eden Şevket Özhan’ın intihar sebebi bilinmiyor.
Toyota Türkiye Fabrikası’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İlk bulgular doğrultusunda intihar vakası olduğu düşünülen olayın meydana geliş şekli adli makamlar tarafından inceleme safhasındadır. 45 yaşında, evli ve 2 çocuk babası Şevket Özhan arkadaşımızın kaybından dolayı Toyota Türkiye ailesi olarak üzüntümüz büyüktür. Şirketimizde hem amirleri hem de arkadaşları tarafından çok sevilen bir kişi olarak bilinen merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve çalışma arkadaşlarımıza başsağlığı diliyoruz” ifadeleri kullanıldı. Geçen yıl da, Toyota Fabrikasının boyahane bölümünde bir işçi kendini asarak intihar etmişti.
(İHA)