BIST 2.439
DOLAR 16,19
EURO 17,41
ALTIN 965,28
HABER /  DÜNYA

Tony Blair'e Türk gelin geliyor

İngiltere'nin eski Başbakanı Tony Blair'in büyük oğlu gelecek hafta evleniyor hem de bir Türk kızıyla...

Abone ol

İNTERNET HABER -İngiltere’de haftaya yapılacak Yeni İşçi Partisi düğününde Ankara eski Belediye Başkanı ve eski devlet bakanlarından Mehmet Altınsoy’un torunu, Tony Blair’in büyük oğlu Euan Blair ile evlenecek. Düğünde tüm gözler Türk asıllı gelinde olacak.

İngiliz gazeteleri, “Tony Blair’in gerçek varisi geri geliyor” “Tony Blair’in oğlu Euan uzun süreli aşkıyla eski Başbakan’ın Buckinghamshire’daki malikanesinde evleniyor” manşetli haberlerinde düğüne sayfalar ayırdı.

Haberlerde, ABD’de ünlü Yale Üniversitesi'ni bitirdikten sonra çalıştığı Amerikan bankası Morgan Stanley’deki işini babasının yolunda gitmek için bırakıp hükümetin iş programında yer alan Coventry merkezli Sarina Russo’da  iş geliştirme müdürü olan Euan Blair’in başbakanlığı hedeflediği ileri sürüldü.

29 yaşındaki Euan Blair ve sekiz yıldır birlikte olduğu kendinden dört yaş küçük kız arkadaşı Suzanne Ashman Buckinghamshire’da Tony Blair’in 2008  yılında  4 milyon sterline satın aldığı iddia edilen Wotton Underworld’deki South Pavilion malikanesinde yapılacak düğünle dünya evine girecek.

İNGİLİZ BAKAN TANIŞTIRDI

Eski Savunma Bakanı Geoff Hoo’un tanıştırdığı çiftin geçen yıl Kuzey Londra’da Islington semtinde müşterek bir ev satın aldıkları öğrenildi.

Cumartesi günü South Pavilion’da çadırların kurulacağı Cumartesi günü İngiltere’nin gözünün bu düğünde olacağı öğrenildi. Davetliler listesi güvenlik açısından  çok gizli tutuluyor. Tony Blair’e yakın kaynaklar, düğünün bir güç şovu olabileceği gibi Blair’lerin ve Ashman’ların sade bir aile toplantısı  ile de yetinebileceklerini söylediler. Paparazziler şimdiden Kraliyet düğünleri dışında en önemli  düğünün  yapılacağı South Pavilion’u görüntüleme planları yapıyor.

ÇOK GÜZEL VE KÜLTÜRLÜ

60 milyon sterline yakın servetiyle Zenginler Listesi’ne giren Tony Blair’in şirketine  katkılarından  dolayı Tony Blair’in meleği olarak İngiliz basınında ismi geçen Türk asıllı gelin, çok güzel ve kültürlü olarak tanımlanıyor ve şu an Social Finance’ta analist olarak çalışıyor.

Tony Blair ve eşi Cherie Blair’in çok sevdikleri ve tatillerinde yanlarından ayırmadıkları Suzanne Ashman, Oxford Üniversitesi’ne bağlı Trinity College’da politika ve felsefe bölümünü bitirdi.

83 yaşında ölen eski  Devlet Bakanı ve Ankara eski Belediye Başkanı Mehmet Altınsoy’un kızı Sedef Altınsoy’un, 14 yıl önce boşandığı yarışçı milyoner Jonathan Ashman’dan olan kızı Suzanne Ashman kültürü ve zarafetiyle dikkat çekiyor. Annesi Sedef Altınsoy da dünyada havaalanı ihalelerine girerek İngiltere’de iş dünyasının dikkatini üzerine çekti.

ÖNCEKİ HABERLER
Motorola davasında Cem Uzan atağı!
Motorola davasında Cem Uzan atağı!
Van’da 4. Ermeni ayini başladı
Van’da 4. Ermeni ayini başladı
Dördüncü ayin sona erdi
Dördüncü ayin sona erdi
Karadenizli’nin inadı yamaç araziyi yendi
Karadenizli’nin inadı yamaç araziyi yendi
Kıbrıs üzerinde 'it dalaşı'
Kıbrıs üzerinde 'it dalaşı'
Ankara'da ODTÜ müdahalesi
Ankara'da ODTÜ müdahalesi
Türk jeti ancak böyle durabildi
Türk jeti ancak böyle durabildi
Arınç’tan  Olimpiyat  yorumu
Arınç’tan Olimpiyat yorumu
Polis karakoluna kumar baskını
Polis karakoluna kumar baskını
Sınırda radar sistemi yerleştirildi
Sınırda radar sistemi yerleştirildi