BIST 2.418
DOLAR 17,24
EURO 17,62
ALTIN 966,51
HABER /  DÜNYA

Tony Blair'e Türk gelin geliyor

İngiltere'de tüm gözler Türk asıllı geline döndü.

Abone ol

İNTERNET HABER- İngiltere’de cumartesi günü yapılacak düğünle, Ankara eski Belediye Başkanı ve eski devlet bakanlarından Mehmet Altınsoy’un torunu, Tony Blair’in büyük oğlu Euan Blair ile evlenecek. Düğünde tüm gözler eski İngiltere Başbakanı Tony Blair’in büyük oğlu Euan Blair’in (29) evleneceği Türk asıllı gelinde olacak. 83 yaşında ölen eski Devlet Bakanı ve Ankara eski Belediye Başkanı Mehmet Altınsoy’un kızı Sedef Altınsoy’un (59), 14 yıl önce boşandığı yarışcı milyoner Jonathan Ashman’dan olan kızı Suzanne Ashman, kültürü ve zarafetiyle dikkat çekiyor.

İngiliz gazeteleri, 'Tony Blair’in gerçek varisi geri geliyor', 'Tony Blair’in oğlu Euan uzun süreli aşkıyla eski Başbakan’ın Buckinghamshire’daki malikanesinde evleniyor' manşetli haberlerinde düğüne sayfalar ayırdı. Haberlerde, ABD’nin ünlü Yale Üniversitesi'ni bitirdikten sonra çalıştığı Amerikan bankası Morgan Stanley’deki işini babasının yolunda gitmek için bırakıp hükümetin iş programında yer alan Coventry merkezli Sarina Russo’da iş geliştirme müdürü olan Euan Blair’in 10 Downing Street’in radarına girdiği ve 10 Downing Street’i hedeflediği ileri sürüldü.

Euan Blair ve sekiz yıldır birlikte olduğu kendinden dört yaş küçük kız arkadaşı Suzanne Ashman (25) Buckinghamshire’da Tony Blair’in 2008 yılında 4 milyon sterline satın aldığı iddia edilen Wotton Underworld’deki South Pavilion malikanesinde yapılacak düğünle dünya evine girecek.

Eski Savunma Bakanı Geoff Hoo’un tanıştırdığı çiftin geçen yıl Kuzey Londra’da Islington semtinde müşterek bir ev satın aldıkları öğrenildi.

Cumartesi günü South Pavilion’da çadırların kurulacağı Cumartesi günü İngiltere’nin gözünün bu düğünde olacağı öğrenildi. Davetliler listesi güvenlik açısından çok gizli tutuluyor. Tony Blair’e yakın kaynaklar, düğünün bir güç şovu olabileceği gibi Blair’lerin ve Ashman’ların sade bir aile toplantısı ile de yetinebileceklerini söylediler. Paparazziler şimdiden Kraliyet düğünleri dışında en önemli düğünün yapılacağı South Pavilion’u görüntüleme planları yapıyorlar.

60 milyon sterline yakın servetiyle Zenginler Listesi’ne giren Tony Blair’in şirketine katkılarından dolayı Tony Blair’in meleği olarak İngiliz basınında ismi geçen Türk asıllı gelin, 'çok güzel ve kültürlü' olarak tanımlanıyor ve Şu anda Social Finance’da analizci olarak çalışıyor.

Tony Blair ve eşi Cherie Blair’in çok sevdikleri ve tatillerinde yanlarından ayırmadıkları Suzanne Ashman, Oxford Üniversitesi’ne bağlı Trinity College’da politika ve felsefe bölümünü bitirdi.

83 yaşında ölen eski Devlet Bakanı ve Ankara eski Belediye Başkanı Mehmet Altınsoy’un kızı Sedef Altınsoy’un, 14 yıl önce boşandığı yarışcı milyoner Jonathan Ashman’dan olan kızı Suzanne Ashman, kültürü ve zarafetiyle dikkat çekiyor. Annesi Sedef Altınsoy da dünyada havaalanı ihalelerine girerek İngiltere’de iş dünyasının dikkatini üzerine çekti.

ÖNCEKİ HABERLER
Tony Blair'e Türk gelin geliyor
Tony Blair'e Türk gelin geliyor
Motorola davasında Cem Uzan atağı!
Motorola davasında Cem Uzan atağı!
İzmir’de Şevval Sam rüzgarı
İzmir’de Şevval Sam rüzgarı
Dördüncü ayin sona erdi
Dördüncü ayin sona erdi
Yeraltından beyaz altın fışkırdı
Yeraltından beyaz altın fışkırdı
Kıbrıs üzerinde 'it dalaşı'
Kıbrıs üzerinde 'it dalaşı'
Ankara'da ODTÜ müdahalesi
Ankara'da ODTÜ müdahalesi
Türk jeti ancak böyle durabildi
Türk jeti ancak böyle durabildi
Arınç’tan  Olimpiyat  yorumu
Arınç’tan Olimpiyat yorumu
Polis karakoluna kumar baskını
Polis karakoluna kumar baskını