BIST 9.645
DOLAR 32,55
EURO 34,83
ALTIN 2.428,08
HABER /  DÜNYA

Ticaret ve hizmet sektörlerinde son durumu

Ticaret ve Hizmet Ciro Endeksi, 1. çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,3 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış Ciro Endeksi...

Abone ol

Ticaret ve Hizmet Ciro Endeksi, 1. çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,3 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış Ciro Endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 8,2 oranında arttı.
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Ticaret ve Hizmet İstihdam Endeksi 2013 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,3 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış İstihdam Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 0,1 oranında azaldı.
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Ticaret ve Hizmet Çalışılan Saat Endeksi 2013 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,8 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış Çalışılan Saat Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,5 oranında azaldı.
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Ticaret ve Hizmet Brüt Ücret - Maaş Endeksi 2013 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,7 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış Brüt Ücret - Maaş Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 13,5 oranında arttı.
(İHA)