YAZARLAR

Tayyip Erdoğan kederi nasıl zafere çevirdi?

Süleyman Özışık, her seferinde kederi zafere çeviren Tayyip Erdoğan'ı yazmış "Kederden Zafere" kitabında. Gezi'den itibaren Tayyip Erdoğan'ın başlattığı seferberliği anlatmış her yazısında tane tane.

7 Haziran gecesi... O gece keder başladı AKPartililer için. 12 yıl boyunca Tayyip Erdoğan'la zaferdenzafere koşan AK Parti, ağır bir yenilgiye uğramıştı.Zaferler yerini kedere bırakmıştı. 

Bir gün sonra, ne kadar Tayyip Erdoğan düşmanı varsa ekrandabelirmeye başladı. Erdoğan muhaliflerinin yüzü gülüyordu. O günekadar esirgenen sözler, bir bir dökülmeye yüztutmuştu. 

Özeti... 

AK Parti'nin birinci parti olmasına rağmen, tekbaşına iktidar olamayışı, yıllarca bu anı bekleyen herkesi sevinceboğmuştu. 

Ve fakat... 

Son sözü bir kez daha Tayyip Erdoğan söyleyecekti. Koalisyonarayışlarının başladığı günden itibaren, Ahmet Davutoğlu çokistemesine kağmen, "Hayır" demişti Cumhurbaşkanı, koalisyona enbaşından itibaren kapıları kapatmıştı. 

"Yeniden seçim" demişti.

Bunları niye hatırlatıyorum? 

Süleyman Özışık, her seferinde kederi zafere çevirenTayyip Erdoğan'ı yazmış "Kederden Zafere" kitabında. Gezi'denitibaren Tayyip Erdoğan'ın başlattığı seferberliği anlatmış heryazısında tane tane. 

"Eyvah bittik" diyenlerin çoğunlukta olduğu bir Gezisürecinde, yüzünü Erdoğan muhaliflerine çeviren AK Parti'nin önemlikurmaylarını deşifre etmiş tek tek. 

"Sakın ha, o otobüsün üstüne çıkma"diyenlere inat, Atatürk Havalimanı'nda Gezi'ye meydan okuyan TayyipErdoğan'ın ilk zaferini anlatıyor Süleyman... 

17/25 Aralık sürecindeki direniş günleri... 

Ve umudunu Erdoğan'a bağlayanların zaferi... 

Süleyman Özışık tarihe not düşmüşözetle.. 

"Kederden Zafere" kitabını bir soluktaokudum.

Size de tavsiye ederim.

Hasan Karakaya ilehelalleştik

Ben de Hasan Karakaya'nın kalemindennasibimi aldım geçen sene. Ersoy Dede'nin Levent Gültekin'le ilgiliyazdıklarını tekrar edip, benim de ismimi geçirmiştiyazısında. 

Aradım... "Hayırdır Hasan Abi, bana dageçirmişsin" dedim gazetecilik deyişiyle... Güldü,"dinliyorum" dedi. Anlattım, "kusura bakma" dedi, beni aramasıgerektiğini söyledi, ihmalkarlığını dile getirdi. 

Birgün sonra, söylediklerimi harfi harfine köşesinetaşıdı. 

Diyorlar ya, "Hasan Karakaya aslında yazılarındakigibi sert biri değil" diye.. Doğru, onu tanıdığım için,onunla aynı sofrada oturduğum için, onunla bir çok kez aynı havayısolduğum için, "iyi" tarafını bilirim. 

Allah rahmet eylesin!

Mekanı cennet olsun!

Yorumlar4 yorum