BIST 1.204
DOLAR 7,90
EURO 9,29
ALTIN 485,32
HABER /  MAGAZİN

Tamer Karadağlı kaç yaşında evlilikleri ve ilk eşi kimdir?

Ferhunde Hamımlar ve Çocuklar Duymasın gibi uzun soluklu dizilerde oynayan Tamer Karadağlı kimdir, kaç yaşında ve eşleri kim soruları merak konusu oldu. Azeri kökenli aslen Karslı olan Tamer Karadağlı 52 yaşında. 2002 yılında Arzu Balkan'la evlenen Tamer Karadağlı 2007 yılında boşandı. Zeyno adında bir kızı var.

Abone ol

Başarılı oyuncu Tamer Karadağlı kimdir, kaç yaşında ve evli mi eşi kim sorularının yanıtları haberimizde. 52 yaşındaki Tamer Karadağlı aslen Karslı Azeri kökenli oyuncularımızdan. 2002 yılında Arzu Balkan'la evlenen Tamer Karadağlı 2007 yılında boşandı. Zeyno adında bir kızı var. 

MESLEĞİ TAMER KARADAĞLI KİMDİR?
Tamer Karadağlı, 24 Mayıs 1967 tarihinde genç bir anne babanın ilk evladı olarak Ankara’da doğdu. Aslen Azeri kökenli Kars Sarıkamışlıdır. İlkokula başlamadan ailesi ile birlikte ABD’ye yerleşen Tamer Karadağlı, İlkokula Amerika’da başladı, Lise yıllarına kadar Amerika’da yaşamış sonra Türkiye’ye dönmüş ve TED Ankara Koleji’ne yazılmış; İkizler burcu erkeği olan Tamer Karadağlı’nın kendi deyimi ile Türkiye’ye geldigi ilk yıllar biraz zor geçti, dayanamayıp Amerika’ya dönen Karadağlı lise sonda kesin dönüş yaptığı Türkiye’de Çankaya Lisesi’nden mezun oldu. Sinema sevdası o yıllarda basladı. Daha sonra Bilkent Üniversitesi Sahne ve Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

İlk filmini 1993 yılında çevirdi. TRT‘de yıllarca oynayan “Ferhunde Hanımlar” dizisinde Dr. Selçuk rolü ile ün kazandı. Üniversite yıllarında başladığı seslendirme işini başarı ile devam ettirdi. Robert De Niro, Marlon Brando‘nun gençliğini, Al Pacino, Antonio Banderas, Michael Madsen, Kevin Kostner, Clint Eastwood, Mel Gibson, George Clooney gibi sanatçıları seslendirdi.

1200 bölüm süren kaliteli bir TRT yapımı olan Ferhunde Hanımlar dizisindeki Dr. Selçuk rolünden sonra Tamer Karadağlı için İstanbul macerası “Çocuklar Duymasın” adlı dizisindeki “TAŞ FIRIN” Haluk rolü ile ile başladı.

Tamer Karadağlı, 8 farklı İngilizce lehçesini konuşmaktadır. Hala Çocuklar Duymasın adlı dizide rol almaktadır.

Reklam filmlerinde de yer alan Karadağlı, oyunculuk dışında bir çok ünlü oyuncunun seslendirmesini de yaptı.

2012 yılının başında Yönetmen koltuğuna da oturan Tamer Karadağlı, “Süpertürk” adlı bir film çevirdi. Murat Serezli’nin de oynadığı filmde Tamer Karadağlı hem Yönetmen hem de oyuncu .

Seslendirme sanatçısı Arzu Balkan ile 30 Kasım 2002 de evlenip, 24 Nisan 2007de boşandı. 2 Temmuz 2006’da kızları Zeyno dünyaya geldi.

ÖNCEKİ HABERLER
Altın yükselişte mi? İşte 15 Mart gram ve çeyrek altın rakamları
Mavi 2018’de gelirlerini yüzde 32 oranında artırdı
İYİ Parti lideri Meral Akşener'den 5 harfliler çıkışı o 6 harfli
Cuma okunacak duaları dilek duası okunuşu nasıl?
Adana'da otostop çeken kadını aracına alan şahsın başına öyle bir şey geldi ki
Tarlada 60 lira kazanıyordu! Milyoner sonrası Urfalı Hikmet ne yapacağını açıkladı
Yorumlar