BIST 4.892
DOLAR 18,83
EURO 20,28
ALTIN 1.134,57
HABER /  DÜNYA

Takıma ilk mesaj

Trabzonspor’un yeni teknik patronu Mustafa Akçay, futbolcularına ilk mesajlarını verdi.<br/>Yeni sezon hazırlıklarına Mehmet Ali Yılmaz Tesi...

Abone ol

Trabzonspor’un yeni teknik patronu Mustafa Akçay, futbolcularına ilk mesajlarını verdi.
Yeni sezon hazırlıklarına Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde başlayan Trabzonspor’da teknik patron Mustafa Akçay yeni takımı ve yeni oyuncularıyla bir araya geldiği ilk günde futbolcularına önemli mesajlar verdi. "Ben hepinizi onurlu, kişilikli olarak görüyorum ve böyle olduğunuza inanıyorum" diyerek futbolcularına hitap eden Akçay, "İçimizde Hz. İsa’ya, Hz. Musa’ya ve Hz Muhammet’e inananlar var. Farklı dinlerden insanlarısınız ama hepimiz kalbimizden konuşuyoruz. Ben her zaman kalbimle konuşurum" dedi. Takımdaki hiç kimseye ön yargılı olmadığını belirten Akçay, "Hepiniz benim için değerlisiniz. Hiç birinize ön yargılı olmadığımı bilmenizi isterim. Her türlü bilimsel değerden ve buluştan faydalanacağız. Güçten faydalanacağız. Buna psikolok, möntöl bilim adamı hepinizden faydalanacağız. Sizin kalbiniz var yaşlandıkça daha sağlıklı olmalısınız. İyi olmak zorundasınız. Gerekirse günde 3 çalışma yapacağız buna hazırlıklı olun" ifadesini kullandı.

"BÜYÜK BİR YOLCULUĞA ÇIKACAĞIZ"
Trabzonspor teknik direktörü Mustafa Akçay, büyük bir yolculuğa çıkacaklarını belirterek, "Büyük bir yolculuğa çıkacağız çünkü iki dönemdir çok iyi izlenim bırakmadık. Bunda sizin bir suçunuzun olmadığını düşünüyorum. Kendi ölçüsünde kaliteli ve kariyerli oyuncularsınız. Yeni bir yola girdik. Bu yolda hep beraber elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Yorulacaksınız ama asla vazgeçmek yok. Aidiyet duygusu olan ve fedakarlıkları sonuna kadar yapacak arkadaşlarla çalışacağız. Hiç kimseye git demeyeceğim. Çünkü iyi olmayan gidecek. Artık bir aradayız ve çok çalışacağız ve prensiplerimiz olacak" dedi.

"DERYY CİTY BİZİ ZORLAYACAK BİR TAKIM OLARAK GÖZÜKÜYOR"
Akçay, UEFA Avrupa Ligindeki rakibi İrlanda temsilcisi Derry City kulübü hakkında da futbolcularına bilgi verdi. Rakibin kendilerini zorlayacağını belirten Akçay, "Avrupa’da, ligi devam eden İrlanda takımıyla eşleştik. Liginde ikinci sırada bir takım. İyi oyuncuları var ve liglerinde çok gol atan bir takım. Ligleri devam ediyor ve oldukça bizi zorlayacak bir takım olarak gözüküyor. Onların liglerin devam ediyor olması bizim kamptaki çalışmalarımızı çok etkin hale getirmemiz gerekiyor" dedi.

"BUNDA SİZİN HİÇ BİR SUÇUNUZ OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM"
Trabzonspor’un yeni teknik patronu Mustafa Akçay , oyuncularına yönelik olarak yaptığı konuşmada ise "Bunda sizin hiç bir suçunuz olmadığını düşünüyorum" cümlesini 3 kez üst üste tekrarlaması ise dikkat çekti.
(İHA)